Пожити разом до РАГСу. Чи є сенс

Пожити разом до РАГСу. Чи є сенсВи проявляєте чудеса винахідливості, всіма доступними засобами натякаючи коханому, що пора б уже перевести відносини в більш серйозне русло. Томно зітхаєте при вигляді весільних церемоній, вголос мрієте про те, як здорово було б не поспішати ввечері по домівках, дипломатично цікавитеся, як улюблений уявляє собі поділ сімейного бюджету. І ось відбулося. Він запросив вас в кафе, натякаючи на серйозну розмову. Ви в передчутті радісних турбот з організації весілля. І тут, така невдача. Він всього лише пропонує пожити разом, щоб спочатку перевірити свої почуття. У перший момент хочеться стукнути його чимось. Хіба так можна?

Але чи варто засмучуватися? Чи справді пробний шлюб – це спосіб піти від відповідальності або в ньому є якийсь позитивний сенс? Давайте спробуємо розібратися разом.

Отже, переваги пробного шлюбу

Це реальна можливість перевірити стосунки. У цукерково – квітковий період майбутні відносини представляються виключно в рожевому кольорі. Але на практиці все далеко не так просто. Хтось повинен виносити сміття, готувати вечері або пилососити килими. Волею – неволею доводиться домовлятися, що купити в першу чергу: нові чобітки або спінінг. А також обмежувати власну свободу. Все це далеко не так вже страшно. Тим не менше, існують сім’ї, які не витримують саме ці випробування.
Пробний шлюб дозволяє ставитися до всього що відбувається неупереджено. У звичайній родині, в більшості випадків, дуже швидко з’являється перша дитина. У «експериментальному шлюбі» подружжя заздалегідь обумовлюють даний момент і не поспішають з дітьми. Отже, якщо щось піде не так, у молодих людей не буде необхідності розписуватися тільки заради немовляти.
Рішення про створення сім’ї після такого пробного шлюбу більш обдумане і зважене.

Недоліки пробної сім’ї

Іноді ставлення до пробної родині занадто легке. Навіщо переживати, намагатися налагодити відносини, підлаштовуватися під партнера, якщо все одно, швидше за все, «розбіжимося».
Досить таки часто подібні шлюби, які передбачалися як тимчасові, стають постійними. Причому вони не переходять на наступну стадію реєстрації в РАГСі, бо подружжя багато що не влаштовує в сформованій ситуації. З іншого боку, у молодих людей не вистачає сил або бажання щось змінювати.
За статистикою, у величезній кількості випадків такі шлюби закінчуються щасливим союзом. Але … з іншим партнером. Як би не дивно це звучало. З одного боку, молоді люди усвідомлюють, що в сімейному житті все-таки більше переваг, ніж недоліків. З іншого, за час «притирання» стільки всього «наговорено» і зроблено, що відносини саме з цим партнером виявляються неможливими. От і виникає бажання почати все «з чистого аркуша».

Правила хорошого пробного шлюбу

Чітко обумовити терміни пробного шлюбу, призначивши конкретну дату, після якої ви або йдете в ЗАГС, або розходьтеся. Психологи рекомендують таким сім’ям пожити разом півроку. Це цілком достатній термін щоб зрозуміти один одного.
Ставитися до експериментальної родини дуже серйозно, як до справжньої.
Налаштуватися на те, що сім’я може зберегтися чи ні. Останнє не має означати трагедію. Якщо з однією людиною стосунки не склалися, то з іншим обов’язково все вийде. Вірте в це!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...