Позбавтеся від негативних думок! Вони крадуть у вас здоров’я і щастя!

Позбавтеся від негативних думок! Вони крадуть у вас здоров'я і щастя!Чи знаєте ви, що надмірна вага і відсутність відчуття щастя – це не тільки питання харчування або емоційних розладів, це свого роду «розлад мислення». Негативні думки, які надходять людині в голову автоматично псують їй життя, але з ними можна і потрібно боротися!

За багато років терапевти ідентифікували 10 різновидів негативних думок, які утримують людину в мережі шкідливих звичок.

  1. Все або нічого

Ви впевнені, що якщо не все ідеально, значить нічого не виходить:

«Я не з’їв жодної цукерки за сім днів, я заслужив це покарання». «Я тільки що проковтнула пончик. Я приречена бути самою товстою людиною на Землі»

Якщо ви слідували плану харчування протягом місяця, ви думаєте, що ви сама дисциплінована людина на планеті. Якщо ви одного разу зупинилися, щоб купити фаст-фуд, тому що не встигли поснідати, ви журитеся, що у вас немає самодисципліни, відмовляєтеся від своїх нових харчових звичок і починаєте знову є джанк-фуд кожен день. Кожен у своєму житті спотикається і терпить невеликі невдачі, але це не означає, що все погано. Найкращий підхід – визнати, що ви з’їли щось некорисне, а потім повернутися на правильний шлях негайно, а не завтра.

  1. Узагальнення негативу

Це відноситься до тих випадків, коли ви перебільшуєте типовість негативної ситуації, що зазвичай виражається в думках, що містять слова «завжди», «ніколи», «кожен раз» і «все і кожен»:

«Я ніколи не зможу відмовитися від смаженої курки». «Я завжди був товстим. Це ніколи не зміниться»

«Кожен раз, коли я намагаюся зайнятися спортом, я отримую травми»

Узагальнюючі негативні думки виробляють дуже швидкий негативний ефект на ваш настрій. Крім того, вони засуджують вас до довічного переїдання і іншим шкідливим звичкам і змушують повірити, що ви не контролюєте власні дії і поведінку і не здатні їх змінити. Якщо ви виявили, що перебуваєте під обстрілом узагальнюючих думок, запитайте себе, чи дійсно вони говорять правду.

  1. Концентрація на негативі

Багато нещасних людей з надмірною вагою здатні знайти щось негативне в будь-якій ситуації, причому неважливо наскільки позитивною її бачать інші.

«Я хотіла скинути 13 кг за 10 тижнів, але скинула тільки 3,5. Це – повний провал». «Я почала їсти по 2 порції овочів в день, але для гарного здоров’я я повинна з’їдати 5, тому мені доведеться просто відмовитися від цієї затії».

Концентрація на негативі призводить до викиду речовин, які приносять поганий настрій, а це знижує самоконтроль і збільшує ймовірність прийняття згубного рішення. Позитивний настрій веде до позитивних змін у мозку, що робить вас щасливішими і допоможе вам не відступати. Ось приклади того, як можна розцінювати ті ж самі ситуації:

«Я вже скинула 3,5 кг і змінила свій спосіб життя, тепер я буду продовжувати знижувати вагу, поки не досягну своєї мети – скинути 13 кг». «З’їдати дві порції овочів в день – це краще, ніж нічого».

Якщо ви хочете, щоб ваш мозок працював краще, будьте вдячні всьому хорошому, що є у вашому житті. Необхідно навчитися перетворювати негативні думки в позитивні.

  1. Мислення почуттями

Негативні думки такого роду зазвичай починаються зі слів «я відчуваю». Наприклад.

«Я відчуваю себе дурною». «Я відчуваю себе невдахою». «Я відчуваю, що ніхто ніколи мене не полюбить». «Я відчуваю, що повинна поїсти, інакше мені стане погано».

Якщо у вас з’явилося сильне негативне почуття, перевірте його. Пошукайте доказів, що підтверджують його істинність. У вас дійсно є причина так себе почувати? Або ваші почуття грунтуються на події та враженнях минулого?

  1. Самобичування

Почуття провини, в цілому, не є корисним. Воно часто виявляється палицею з двома кінцями і може заважати досягненню ваших цілей.

«Мені необхідно перестати їсти солодке». «Я повинна рахувати калорії, які я споживаю». «Я зобов’язаний частіше ходити в тренажерний зал».

Що відбувається, коли ви обходитесь з собою так категорично? Коли ми щось «зобов’язані» зробити (навіть якщо це щось принесе нам вигоду згодом) ми нерідко стаємо в опозицію. Наведені вище висловлювання корисно перефразувати:

«Перестати їсти солодке – моя мета, адже це дозволить запобігти нав’язливим бажанням, діабету і запаленню в моєму організмі, і, нарешті, позбутися від цих божевільних коливань енергії і емоцій». «Я хочу рахувати калорії, це навчить мене контролювати своє харчування». «У моїх інтересах ходити в тренажерний зал, оскільки в результаті занять будуть спалюватися калорії, я буду відчувати себе краще і відчувати більше енергії».

  1. Навішування ярликів

«Він – придурок». «Я – невдаха».

Проблема таких ярликів в тому, що вони зміцнюють «негативні» зв’язки в мозку. Це сприяє негативній поведінці, в тому числі, до тих самих небажаних моделей поведінки, від яких ви намагаєтеся позбутися. Коли ви даєте собі характеристики подібного роду, ви розписуєтесь в своїй неспроможності, тобто знімаєте контроль над своїми думками і діями. Фактично, ви здаєтеся заздалегідь.

  1. Погане пророцтво

Ви маєте звичку пророкувати найгірше?

«Якщо я спробую бігти, я обов’язково за що-небудь спіткнуся і пошкоджу собі голеностоп». «Я, напевно, зможу просидіти на дієті кілька місяців, але не зможу змінити свої звички назавжди».

Передбачення гірших результатів породжує негайний стрибок частоти серцебиття і дихання, і може викликати у вас почуття тривоги. А воно може спровокувати непереборне бажання з’їсти чогось солодкого або борошняного. Ще більш небезпечними пророчі негативні думки робить той факт, що наш розум володіє такою силою, що нерідко втілює в реальність наші уявлення. Якщо ви переконані, що розтягнеться голеностоп, ви уявляєте це знову і знову, уявляючи фізичний біль, хоча ви навіть ще не почали бігати. Негативні думки подібного роду деактивує мозочок, задіяний в координації рухів і контролі моторики. Це дійсно робить вас більш незграбною.

  1. Читання думок

Подібна омана – поширена причина непорозумінь між людьми. Вона часто шкодить інтимним стосункам, оскільки один партнер передбачає, що здатний читати думки іншого.

«Я йому не подобаюся, тому що я товста». «Вони вважають, що від мене ніколи не буде толку».

Якщо відбувається щось, чого ви не розумієте, запитайте, в чому справа, але тримайтеся подалі від «читання думки». Вони дуже заразні і призводять до чималих проблем між людьми.

  1. Пошук винних

Звинувачення інших у власних проблемах – це токсична мислення.

«Це ти винен, що я не в формі, тому що ти не хотів займатися разом зі мною». «Я не винен, що їм дуже багато – моя мама привчила мене залишати тарілку чистою».

Якщо ви звинувачуєте обставини або кого-то в негараздах, що виникли у вашому житті, ви приймаєте на себе роль жертви і тоді нічого не можете змінити в ситуації, що склалася. Ви залишаєтеся товстим і нещасним, поки не візьмете на себе відповідальність за здійснення змін.

  1. Невизнання

Випробовувані з ІМТ від 30 до 40 (категорія «ожиріння»), що брали участь в австралійському дослідженні, були впевнені, що можуть нормалізувати вагу, якщо це знадобиться, але вони не відчували такої необхідності! Це і є невизнання!

«Я не такий товстий, як мій батько, значить я в нормі». «У мене немає діабету, значить моя вага – не проблема». «Я їм дуже багато, тільки коли я в стресі, зовсім не кожен день».

Відмова визнавати існування проблеми призводить до того, що ви як в трясовині в’язнете в своєму поточному стані.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...