Позбавляємося від непотрібних дитячих речей

Позбавляємося від непотрібних дитячих речейМалюки ростуть не просто швидко, а дуже швидко. Не встигнеш озирнутися, а у нього вже досить значний гардероб. Чи можна вигідно розлучитися з непотрібними дитячими речами?

Ми з таким натхненням купуємо придане для немовляти, насолоджуючись видом крихітних шкарпеток і кофтинок, що часто втрачаємо почуття міри. У результаті, у нас виявляються гори речей, які встигли одягнути всього раз чи два до того, як малюк з них виріс. Викидати таке багатство шкода, але куди його дівати?

Якщо в планах немає появи ще однієї дитини, то зберігати мішки дитячого одягу, коляски та манежі безглуздо – занадто багато місця вони займають, не приносячи жодної користі. Їх можна або роздати друзям, родичам з маленькими дітьми, віднести до церкви для потребуючих, або спробувати продати, повернувши собі частину витрачених грошей. Останній варіант часто вибирають ті, хто купує для спадкоємця все дороге і якісне, залишаючи в дитячих магазинах значну частину сімейного бюджету. І на такі пропозиції завжди знаходяться покупці – небагаті або просто економні батьки, задоволені можливістю придбати хорошу річ зі значною знижкою.

Що можна збути

Після того, як рішення розпродати «запаси» прийнято, складіть список того, що вашому малюкові вже не потрібно, і виберіть з нього речі, гідні продажу:

 • Великогабаритні товари: коляски, автокрісла, ліжечка, манежі, шезлонги, стільчики для годування, гойдалки, ходунки тощо. Вони користуються незмінним попитом, так як в магазині коштують недешево, а після використання однією дитиною зберігаються практично в ідеальному вигляді.
 • Верхній одяг, особливо від хороших чи «модних» виробників. Малюки так швидко з неї виростають, що вона просто не встигає зіпсуватися, втратити свої водовідштовхувальні або зігріваючі властивості.
 • Абсолютно новий одяг або той, який надягали буквально один раз, наприклад, ошатне плаття.
 • Злегка поношений одяг, придатний для дому або прогулянок.
 • Нові пляшечки, упаковані соски, молоковідсоси, підгузки в запечатаній пачці та інші непридатні предмети гігієни.
 • Дитячі книжки, іграшки в хорошому стані.

Що не варто пропонувати покупцям

Не від усіх речей можна позбутися з вигодою для себе. Не варто намагатися продати наступні речі:

 • Бувші у вживанні предмети особистої гігієни: соски, прорізувачі, пляшечки, зубні щітки і т.п.
 • Сильно забруднені або пошкоджені речі.
 • Розкриті коробки або банки з дитячим харчуванням, кашами, особливо, якщо невідома дата відкриття – їх вміст дуже швидко псується і може бути небезпечним для малюка.

Їжу і соски краще відправити на смітник, а одяг пустити на ганчірки, як би не було шкода «пропавших» грошей. Продаж відвертого сміття – не найкраща затія, яка ризикує зіпсувати вашу репутацію.

Кому і як продавати дитячі речі

Ваші потенційні покупці – інші батьки, найчастіше молоді або малозабезпечені. Знайти їх можна за допомогою оголошення в газеті або в Інтернеті і «прямими продажами», пропонуючи свій товар сусідам по дитячому майданчику і знайомим в дитячому саду.

Якщо у вас є доступ до Інтернету, то найбільш зручний спосіб продати все, що завгодно –  розмістити безкоштовне оголошення в Донецьку чи іншому місті на регіональному порталі оголошень. Підходяща аудиторія також відшукається на «батьківських» форумах або спільнотах у соцмережах.

Розміщуючи оголошення про продаж, не забувайте правильно його оформляти. Ось кілька порад, як це краще зробити.

 • Для одягу і взуття повідомте, на хлопчика вона чи на дівчинку, сезонність, розмір, заявлений на етикетці, і, бажано, реальну довжину штанин і рукавів, ширину в поясі, довжину устілки.
 • Для коляски, ліжечка, шезлонга, автокрісла та інших великих речей вкажіть їх технічні характеристики: вага, габарити, принцип збірки і т.п., а також наявність аксесуарів.
 • Озвучте назву фірми, якщо вона широко відома – популярний бренд підвищить цінність речі в очах покупця.
 • Не приховуйте ступінь зносу пропонованого, відзначте наявність дефектів.
 • Прикладіть фотографію товару, якщо даєте оголошення на який-небудь Інтернет-майданчик. Картинка скаже набагато більше, ніж словесний опис на півсторінки.
 • Обов’язково вкажіть ціну і можливість торгу. Для багатьох людей, що купують з рук, фінансовий аспект угоди вельми важливий.
 • Уточніть своє місце розташування і засоби зв’язку (телефон, e-mail), щоб не опинитися в ситуації, коли вас з покупцем поділяють десятки кілометрів, а то й державні кордони.

До речі, про ціноутворення. Абсолютно нову, жодного разу не надягнуту річ можна продати за 70-80% від повної вартості. Злегка поношений – зі знижкою 40-60%. Що вимагає дрібного ремонту, чистки, що втратив презентабельний вигляд – за 20-30% від початкової ціни або запропонувати в якості подарунка при купівлі чогось іншого.

Продаж вживаних речей приносить користь не тільки продавцю а і покупцю: перший отримує гроші і звільняє місце в будинку, а другий стає володарем потрібних йому предметів за прийнятну ціну.

Вдалих вам продажів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...