Позаматкова вагітність – симптоми, причини, наслідки

Позаматкова вагітність - симптоми, причини, наслідкиПозаматкова вагітність. Причини і наслідки

Будь-яка жінка або дівчина хоча б раз у своєму житті чула ці слова, а деякі навіть стикалися з цим особисто – позаматкова вагітність. У самому словосполученні вже спочатку закладено його значення – «поза» – «маткова», що значить не всередині матки, як повинно бути при звичайній вагітності, а за її межами. Якими можуть бути причини позаматкової вагітності і чому це відбувається? І що робити при позаматковій вагітності?

Вагітність виникає, коли запліднена жіноча яйцеклітина, рухаючись всередині маткової труби, проникає в порожнину матки, а потім прикріплюється до її слизової. Але коли яйцеклітина прикріплюється не в самій матці, а в одній з маткових труб, яєчнику або в черевній порожнині виникає така патологія, як позаматкова вагітність.

Причини позаматкової вагітності

Мабуть, найпоширенішою причиною виникнення подібної патології – це перенесені в минулому запальні процеси внутрішніх репродуктивних органів. Так як ці захворювання часто призводять до змін у будові стінок труб матки. Внутрішня ворсиста поверхня маткових труб втрачає свою функціональну здатність – скорочуватися і просувати яйцеклітину в матку. Тому плодове яйце не транспортується далі, а починає рости і розвиватися там, де зупинилося. При цьому, вузькі стінки труб поступово розтягуються, і в результаті відбувається розрив.

Ця патологія може також виникнути при вроджених анатомічних особливостях репродуктивних органів жінки, наприклад, при звивистих або довгих маткових трубах. Іноді позаматкова вагітність спостерігається при використанні такої процедури, як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення).

Наслідки позаматкової вагітності

Звичайно, нічого хорошого подібна вагітність не обіцяє, а якщо вчасно не розпізнати її ознаки, може взагалі привести до самих незворотних наслідків. Тому так важливо при виявленні факту зачаття негайно звернутися до фахівця гінекології. Пройти необхідні при вагітності обстеження і переконатися, що все в порядку.

Симптоми позаматкової вагітності

Якщо ж ви знаєте, що скоро станете мамою і у вас раптом різко піднялася температура, з’явилися тягнучі болі внизу живота (з лівого або з правого боку), пішли кров’янисті виділення зі статевих органів – негайно викликайте машину швидкої допомоги. Всі ці ознаки вказують на те, що у вас або позаматкова вагітність, або викидень. У будь-якому випадку знадобиться термінова оперативна допомога лікарів.

Після операції (видалення однієї з маткових труб або яєчника) вам призначать медикаментозне лікування протиспаєчними препаратами і фізіотерапевтичні процедури. Не варто від них відмовлятися так, як решта маткової труби потребує обов’язкової терапії. Цим самим ви забезпечите собі можливість подальшого зачаття і позбудетеся від ризику виникнення повторної патології вагітності.

Побережіть себе протягом півроку засобами контрацепції, пролікуйтесь, відпочиньте. І тільки після цього можете знову планувати свою вагітність. Один яєчник і одна маткова труба – це ще не показник, що ви залишитеся без дитини. У вас є всі шанси, як зачати, виносити, так і народити міцного, здорового малюка. Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...