Позаматкова вагітність – що це таке?

Позаматкова вагітність фотоНа відміну від природної вагітності, це дуже небезпечна для здоров’я жінки патологія. Це так зване осідання і розвиток заплідненої яйцеклітини (зиготи) поза маткою. Даний процес представляє велику небезпеку для життя вагітної жінки.

Позаматкова вагітність – що це таке?

Після статевого акту запліднена яйцеклітина може «прижитися» на яєчниках та інших органах черевної порожнини. Але найчастіше це відбувається в трубах. Але не варто відразу панікувати. Її можна вчасно виявити і уникнути. Як же визначити наявність позаматкової вагітності? І які її причини? Про них – далі.

Причини позаматкової вагітності

Сьогодні ця патологія досить поширена. Зигота може прикріплятися де завгодно – на маткових трубах, яєчниках, навіть на черевній порожнині. Так чому ж приживлення заплідненої яйцеклітини відбувається поза маткою?

Зазвичай «винні» маткові труби, які з якихось причин не здатні виконувати свої функції. До того ж позаматковій вагітності нерідко передують різні інфекційні захворювання геніталій. Впливають також і аборти, наслідки важких пологів.

Діагностика позаматкової вагітності

Діагностику позаматкової вагітності проводить лікар. На жаль, про розвиток позаматкової вагітності жінка сама здогадатися не може, так як дане відхилення протікає без особливих ознак. Іноді її можуть лише турбувати несильний ниючий біль внизу живота і незвичайні виділення.

Розриви і кровотечі можуть прийти як грім серед ясного неба. Для того щоб запобігти трагедії, треба на 4-7-й день після затримки менструації звернутися до лікаря. Той при найменшій підозрі на позаматкову вагітність запропонує жінці лягти в стаціонар.

Але не треба боятися або відмовлятися: лише у такому закладі можна поставити точний діагноз. І тим раніше і більш-менш щадними способами лікарі зможуть її перервати. До речі, існує такий міф, що наявність менструацій стовідсотково говорить про відсутність позаматкової вагітності. Часто у хворих з позаматковою вагітністю в дні «місячних» з’являються кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Це не менструація, а реакція ендометрію на наявність вагітності в матковій трубі. Цей факт, як правило, і заплутує хворих і призводить до того, що візит до гінеколога буває відстрочений.

Що після операції?

Після проведеної операції жінці не рекомендується вагітніти повторно протягом півроку. Необхідно пройти протизапальну терапію і добре відпочити. У майбутньому шанси зачати і виносити здорову дитину у жінки досить високі.

Після операції не варто вагітніти відразу!

Відновлення після позаматкової вагітності

Реабілітація після позаматкової вагітності повинна бути спрямована на відновлення репродуктивної функції після операції. Мається на увазі контрацепція, нормалізація гормональних змін в тілі жінки. А для попередження спайкового процесу існують фізіотерапевтичні методи. Не слід також забувати, що тривалість гормональної контрацепції також індивідуальна. Після закінчення реабілітації, перш ніж рекомендувати пацієнтці планувати наступну вагітність, необхідно виконати діагностичну лапароскопію. Вона дозволить оцінити стан маткової труби та інших органів малого тазу.

Всі ми пам’ятаємо таку приказку: «Попереджений – значить, озброєний». Позаматкова вагітність, загрози і її наслідки – всього цього можна уникнути, якщо жінка буде достатньо піклуватися про своє здоров’я, прислухатися до реакцій свого організму і до порад лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...