• Без категорії

Позаматкова вагітність. Ознаки

позаматкова-вагітністьПозаматкова вагітність у жінок виникає досить рідко – тільки в 1-2% випадків. Але знати її основні ознаки необхідно, так як цей небезпечний стан при несвоєчасному виявленні може загрожувати життю. Отже, що ж таке позаматкова вагітність, які її ознаки і причини? При нормальному перебігу вагітності запліднена яйцеклітина з маткової труби опускається в порожнину матки, де і відбувається її подальший розвиток. Основною ознакою позаматкової вагітності є розвиток ембріона поза матки. Найчастіше яйцеклітина прикріплюється в порожнині маткової труби, рідше – в яєчнику або навіть на очеревині. У більшості випадків ембріони, які не досягли порожнини матки, нежиттєздатні, тому що вони не потрапляють в потрібне для розвитку середовище.

Позаматкова вагітність: причини виникнення

Нажаль, виявити точні причини виникнення позаматкової вагітності і попередити її на сьогоднішній день неможливо. Але фахівці склали список факторів ризику, які підвищують ймовірність неправильної імплантації ембріона. Насамперед, це захворювання органів таза, супроводжувані запальними процесами. У результаті раніше перенесеної хвороби скорочувальні можливості маткових труб порушуються, тому запліднена яйцеклітина не виштовхується в матку, а залишається в трубі (однією з ознак позаматкової вагітності є болі локалізовані збоку). Ще одна поширена причина позаматкової вагітності : перенесені операції, в т.ч. і аборти. Крім того, виникнути цей небезпечний стан може і у абсолютно здорової жінки,що не переносила операцій, якщо у неї особливу будову органів статевої системи (наприклад, подовжені і покручені маткові труби). Після використання штучних технологій при заплідненні (наприклад, ЕКЗ) також іноді виникає позаматкова вагітність, ознаки якої, однак, досить швидко діагностуються лікарями,досліджуючими пацієнтку. На думку докторів, куріння також може викликати неправильне функціонування органів малого тазу.

Симптоми позаматкової вагітності

  • На початковій стадії ознаки позаматкової вагітності ті ж, що і при звичайній : затримка менструації і болі (ниючі, переймоподібні або ріжучі).
  • Біль локалізується НЕ внизу живота, а збоку, на стороні труби (якщо ембріон прикріпився на одній з труб).
  • У цей період може виникати ранкова нудота або постійний токсикоз протягом дня.
  • Може з’явитися тривала маткова кровотеча, нагадує менструацію, але менш виражена.
  • У деяких випадках хворобливі відчуття викликає сечовипускання і випорожнення кишечника.
  • Набухання молочних залоз також є ознакою позаматкової вагітності.

Наслідки, відновний період після позаматкової вагітності

Перенесена позаматкова вагітність, ознаки якої виявлені своєчасно, зовсім не ставить хрест на материнстві надалі. Сучасні методи лікування, в тому числі і лапароскопічна хірургія, дозволяють видалити запліднене яйце без повного розкриття черевної порожнини. При цьому в подальшому цілісність маткової труби відновлюється, і жінка через деякий час може знову спробувати завагітніти. Відновлювальний період після операції повинен тривати мінімум півроку. У цей час лікарі радять пройти курс лікування, спрямований на поліпшення стану маткових труб (відпочинок, прийом таблеток з протиспайковим ефектом і інших препаратів, фізіотерапевтичні процедури і т.д.).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...