• Без категорії

Поява перших молочних зубів у дітей

Поява перших молочних зубів у дітейПерші зуби у дітей – це ціла подія для батьків. Але разом з тим і випробування. Молочні зуби ріжуться у малюків дуже болісно. Як же допомогти крихітці в цей нелегкий період дорослішання і коли починати користуватися зубною пастою

Він найважчий!

Про те, що у дитини скоро прорізатимуться зуби, батьки часто здогадуються з її поведінки: малюк починає тягнути в рот іграшки, у нього тече слина, він стає більш неспокійним, збудливим. Іноді у малюка навіть підвищується температура (аж до 40 °), порушується стілець.

Перші зуби зазвичай з’являються у віці 6-8 місяців. Як правило, першими прорізуються центральні нижні різці. Процес появи молочних зубів у дітей розтягується у дитини на 2-2,5 роки. До цього віку у малюка буває вже 20 зубів.

Багатьом дітям перші зуби даються непросто. Але це не можна вважати загальноприйнятим правилом: у деяких малюків прорізування зубів протікає майже непомітно і яке ж буває здивування мами, коли вона виявляє у малюка в роті крихітний білосніжний зубик.

Якщо ваш малюк не відноситься до числа таких щасливчиків і сильно страждає від болю, можна полегшити його стан за допомогою спеціального гелю для прорізування зубів (тільки уважно читайте інструкцію до цього лікарського засобу і точно її дотримуйтесь!). Якщо у малюка піднялася висока температура – після консультації з лікарем-педіатром дитині слід дати жарознижуючий засіб. Допомогти дитині вгамувати легкий свербіж в яснах можна, запропонувавши їй іграшку-прорізувач. Тільки не забувайте час від часу мити іграшку теплою водою з милом, щоб малюк не заніс собі в рот інфекцію.

Черговість і терміни прорізування молочних зубів

Іноді терміни появи зубів можуть зміщуватися на кілька місяців, але турбуватися з цього приводу не варто. Не потрібно хвилюватися і у випадку, якщо змінюється порядок прорізування – це може бути індивідуальною особливістю організму.

6-8 місяців – центральні різці (спочатку – нижні, потім – верхні),

8-12 місяців – бічні різці,

12-16 місяців – перші моляри (так називають жувальні зуби),

16-20 місяців – ікла,

20-30 місяців – другі моляри.

Починаємо чистити

Як тільки у малюка з’являються перші зуби, за ними потрібно починати доглядати. Чистити зуби слід за допомогою латексної щітки, яка одягається на палець мамі, або звичайною дитячою зубною щіткою. Думки лікарів з приводу того, чи слід відразу починати чистити зуби з пастою, різні: одні фахівці вважають, що користуватися пастою потрібно починаючи з часу появи зубів, інші вважають, що з використанням пасти краще почекати до двох років.

До шести років чистити дитині зуби можна тільки дитячою зубною пастою. Не бійтеся, що малюк випадково проковтне деяку кількість речовини: дитяча паста є напів’їстівною – вона не заподіє шкоди

Поділитися в...

Вас може зацікавити...