• Без категорії

Поява дитини та ванна кімната

дитини та ванна кімната

Коли в будинку з’являється малюк, повністю змінюється погляд на звичайні і повсякденні речі. А в міру того як дитина підростає і починає повзати і ходити, то розумієш наскільки твоя квартира небезпечна для маленького дослідника. І насамперед це стосується ванної кімнати, тому якщо в планах робити там ремонт, то треба сісти і грунтовно подумати, як зробити ванну практичною і безпечною для всієї родини. Поки ми не розглядаємо ідеальний варіант, коли у дитини своя ванна кімната, а беремо варіант коли ванною кімнатою користуються всі члени сім’ї.

Насамперед яку колірну гамму вибрати? Для дитини хочеться вибрати яскраве, помітне забарвлення, з купою великих деталей декору. На жаль, такі рішення часто приїдаються особливо дорослим, тому краще вибрати нейтральне забарвлення, а ось яскравість ванній кімнаті надати деталями, які легко замінити в міру того, як вони набридають – помітні рушники, яскраві шафки, веселі елементи декору, які легко приклеїти на плитку і так само легко прибрати.

А ось що стосовно безпеки, дуже важливо, яка плитка буде на підлозі, тому що дуже часто мокра плитка – це серйозне джерело травм. Спеціалісти радять вибирати «шорстку» плитку або керамограніт. Так само положення врятують всілякі килимки. Важливо продумати ергономіку ящиків у ванній кімнаті, так як всі миючі засоби повинні бути прибрані «під замок», тобто дитина не повинна мати прямого доступу до ящика з побутовою хімією. Також варто подумати про розетки, можливо зробити їх вище. Всі електричні прилади, також не повинні бути в прямому доступі малюка. Не варто робити скляні перегородки і дзеркала до підлоги. І дуже добре доведеться подумати про замок у ванній, ідеально щоб він відкривався з двох сторін і дитина не змогла сама себе замкнути у ванній кімнаті.

Ну і звичайно найважливіше питання, яке зазвичай постає перед усіма батьками, які затіяли робити ремонт у ванній кімнаті, яку ванну вибрати. Зазвичай вибір стоїть між чавунною і акриловою ванною. У кожного варіанту є свої позитивні і свої негативні сторони. Багато хто схиляється до чавунної через те, що вона довговічніша і екологічна. Зате акрилові ванни можуть бути будь-якої конфігурації, забарвлення і просто в рази легші, ніж чавунні. І щодо екологічності – питання спірне, треба тільки добре розуміти, щокупувати акрилову ванну, слід тільки в спеціалізованих магазинах, де вам не підсунуть дешевий варіант оброблений наприклад стиролом, дуже небезпечною речовиною для всіх членів сім’ї. А от якщо ви давно мріяли про те, щоб купити гідромасажну ванну, дитина цьому не перешкода, а навпаки, крім того що діти дуже люблять ефект гідромасажу, це дуже корисно для малюків. У віці до року це має заспокійливий ефект, допоможе при проблемах з нервовою системою, якщо є проблеми з животиком, а так само благотворно впливає при тонусі в м’язах. Гідромасажні ванни, підійдуть і для дітей старшого віку, так як зміцнюють дихальну систему і серце, розвантажую хребет, стимулюють імунну систему і благотворно впливають на шкірні покриви. Головне, звичайно, як і в будь-якій справі не перестаратися з гідромасажем, і тривалість процедури обговорити з лікарем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...