Похід до дитячого психолога

Похід до дитячого психологаЗ чого починається робота психолога з вашою дитиною?

1. Ваш візит до психолога, швидше за все, почнеться з телефонного дзвінка. Часто батьки хвилюються під час першої розмови по телефону, бо не знають, що їх можуть запитати. Будьте готові коротко викласти суть проблеми – вік дитини, основні скарги. Згадайте чи була дитина в інших фахівців – психологів, неврологів, логопедів і т.п. Мета розмови – дати психологу загальне уявлення про вашу проблему і домовитися про час прийому.

2. Не забудьте захопити з собою на прийом заключення та виписки. Корисно взяти, якщо є, кілька дитячих малюнків. Зазвичай просять взяти від 3 до 7 малюнків, найбільш характерних для дитини, або таких, які, як здається батькам, відображають те, що відбувається з ним.

3. В залежності від вашої конкретної ситуації (проблеми, віку дитини і т.д.) вас можуть попросити прийти на перший прийом з дитиною або без неї, залишитися за дверима кабінету або бути присутнім при першій розмові з дитиною. Найчастіше просять маму викласти свої скарги в присутності дитини, коротенько розповісти історію її життя. В цей час дитина сидить у неї на руках або поруч, може відійти – погратися в спеціальній зоні в кабінеті, помалювати. Стандартний час прийому – 1:00.

Як це виглядає?

1. Звичайна (хоч і необов’язкова) практика роботи з дитиною передбачає зустрічі (їх ще називають сесіями або заняттями) з дитиною 1 або кілька разів на тиждень. Сесія традиційно триває 50-60 хвилин. Мама/батько дитини теж зустрічаються з психологом – 1 або 2 рази на місяць, щоб обговорити те, що відбувається з дитиною, задати питання.

2. На сесії дитина може грати, малювати, розповідати про свої справи, сни, фантазії. Іноді дитині потрібно помовчати або заплакати. Якщо після повернення додому вона захоче вам щось розповісти, вислухайте її, але не намагайтеся розпитувати. Якщо він нічого не розповідає, це нормально, не потрібно намагатися дізнатися подробиці. Якщо ви бачите, що дитина чимось стривожена після сесії, запропонуйте їй згадати про це на наступній зустрічі.

Скільки це триватиме?

1. Робота з дитиною може бути короткостроковою – якщо його проблема не має глибокого коріння. В такому випадку вам потрібно 10 або дещо більше сесій. В інших випадках порушення можуть мати більш серйозний характер, тоді для їх корекції потрібні місяці. Зазвичай після перших занять психолог вже може судити про темп, в якому працює ваша дитина.

2. Бувають випадки, коли очевидний зв’язок проблем дитини зі станом батьків (найчастіше – мами), в таких випадках психолог може рекомендувати батькові/мамі зустрітися кілька разів окремо, щоб зайнятися їх особистими проблемами. Бувають ситуації, коли перед тим, як починати працювати з дитиною, психолог винница пропонує мамі серію консультацій. Така практика у багато разів підвищує ефективність роботи з дитиною. Однак це не означає, що психолог, який працює з вашою дитиною, стає вашим психологом. Якщо вам показана психотерапевтична допомога, психолог вашої дитини може повідомити вам про це, порекомендувавши вам когось зі своїх колег. У світовій практиці не прийнято працювати одночасно з членами однієї сім’ї. Якщо вам запропонували такий варіант – це привід задуматися про компетентність вашого психолога.

Зверніть увагу!

1. Дитячий психолог – це психолог, що працює з дітьми в даний час/в даному місці. Це не означає, що він не вміє працювати з дорослими. Якщо вам кажуть «я – дитячий психолог, з дорослими не працюю, тому що мене цьому не вчили », – шукайте іншого фахівця.

2. Психолог-консультант може оцінити ситуацію і дати пораду. В деяких випадках цього досить. Якщо ж ви хочете, щоб з вашою дитиною провели курс психокорекції, уточніть, чи буде ваш фахівець цим займатися, чи є у нього клінічний досвід і відповідна кваліфікація.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...