Power Balance – ілюзія у формі браслета

Power BalanceЛюдство накрила нова хвиля “браслетоманії”. На бідних споживачів навалилася реклама, яка переконує в тому, що без “браслетів здоров’я” – немає життя. За їх якість відповідає НАСА. Браслети Power Balance можна побачити на зап’ястях голлівудських зірок і “синіх комірців”. Іспанські вчені перевірили ефективність цих голографічних прикрас …

Одна перевага – принаймні, вони нешкідливі.

Передбачається, що голографічний диво-браслет Power Balance покращує емоційний стан, надає додаткову силу, покращує координацію рухів і може багато ще чого. Не поспішайте вірити. Дослідження, проведене іспанськими вченими, доводить протилежне.

Браслетики, тільки що почали завойовувати популярність в Україні, на Заході вже міцно увійшли в моду. Їх носять і голлівудські зірки, і прості трудяги, різниця лише в тому, що одні першими купили фірмові, а другі – вже підробку, причому ціна останніх може коливатися від 5 до 25 євро, фірмові ж коштують починаючи з 37.

Згідно з інструкцією, голографічний браслет створений фахівцями НАСА і “заснований на використанні технологій магнітних полів і резонансів. Але це не магніт, він не має магнітного поля. Він допомагає за рахунок хвиль, закладених всередині нього, які, входячи в резонанс з біополем і біоритмами людини , впливають на нього найсприятливішим чином “.

Почитаємо відгуки в Інтернеті: “Позавчора чоловік купив Power Balance в веломагазині. Купив за 25 євро. Я взяла поносити. У мене дуже боліла поясниця. Буквально через три години після носіння, я відчула, як біль став стихати . Не знаю, де ви бачили на аукціоні браслети за 3 євро, я знайшла за 20 євро найдешевші з безкоштовною доставкою. Хочу купити собі, мамі і доньці. Не знаю щодо спортивних досягнень і загального самопочуття, але біль знімає точно “, – пише одна з відвідувачок форуму.

Ось висновок нашого експерта:

“Ефект мене вразив: ранкова пробіжка далася без зусиль і тривала на п’ятнадцять хвилин довше. Неймовірно, подумала я, і подивилася, що пише з цього питання Всесвітня мережа. Мене зацікавило дослідження іспанських учених з факультету фізичної культури та спортивної медицини Мадридського політехнічного університету, які протестували 79 добровольців, що використовують браслет в лікувальних цілях.

Випробовувані проходили тести на стійкість, наприклад тест Ромберга, при цьому ні вони, ні екзаменатори не знали, що голограма на половині браслетів була вилучена. У висновку йдеться: “Не виявлено жодних відхилень у результатах тестування з використанням браслетів і без них, тобто браслети не мають жодного впливу на організм, і їх ймовірне дія пояснюється ефектом плацебо”. В Іспанії браслети стали активно продаватися починаючи з 2009 року і викликали фурор. За рік було продано близько 350 тисяч примірників. ”

Втім, ідея браслетів, які поліпшують самопочуття, не нова. Хто не пам’ятає про металеві “магнітні” браслети, що продавалися у нас з-під поли в 80-ті роки. Сарафанне радіо говорило про чудодійну дію магнітного поля цих браслетів, яке нормалізує артеріальний тиск. Такий браслет носили тисячі, якщо не мільйони.

У металі або в пластиці, у цього продукту одне призначення – отримати гроші, спекулюючи на нашому вічному прагненні виявити у себе болячку і вилікувати її. Саме тому нові браслети розпродаються з літа, але й вік їх буде недовгий, вони зникнуть, щоб з’явитися знову років через тридцять. Покращиться ж хіба тільки стан гаманця авторів ідеї, але ніяк не нашого здоров’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...