Повітрообмін в дитячій кімнаті. Закривати двері дитячої або залишати відкритими

провітрювання дитячої кімнати

Ні для кого не секрет, що для будь-якої людини вкрай важливо дихати свіжим повітрям, в якому зберігається нормальна концентрація кисню. І якщо під відкритим небом проблем з нестачею повітря, як правило, не виникає, то в приміщеннях це дуже актуальна проблема. З одного боку вона вирішується правильним плануванням будинку або квартири, розташуванням вікон і дверей, з іншого – шляхом використання спеціальних технічних засобів – кондиціонерів та інших систем вентиляції.

Особливо важливий хороший повітрообмін в дитячій кімнаті, цього можна досягти шляхом установки міжкімнатних дверей. Справа в тому, що зростаючий організм дитини характеризується високим рівнем обміну речовин, для якого необхідна велика кількість кисню. Погана вентиляція в дитячій кімнаті призводить до різного ступеня прояву кисневого голодування – головними болями вранці, нездужанням, зниженням концентрації та уваги дитини, денною сонливістю. Тому вкрай важливо зберігати нормальний повітрообмін в дитячій кімнаті.

Зазвичай, повітрообмін між кімнатами і зовнішнім повітря відбувається самостійно, за рахунок зміни і різниці температур в приміщеннях. Саме тому настільки важливе правильне планування квартири або будинку – необхідно, щоб повітря якомога вільніше перетікало з приміщення в приміщення. При правильному плануванні свіже повітря з вулиці може проникати тільки в одну кімнату і самостійно поширюватися в інші, тоді як несвіже повітря просто віддаляється через нещільності будівельних елементів будинку.

Єдиною перешкодою на шляху повітрообміну в дитячій кімнаті є двері. І через це виникає дилема – залишати двері постійно відкритими або все ж закривати? В принципі, в денний час питання вирішується досить просто – нехай будуть постійно відкритими, за винятком того часу, коли дитина спить. Денний сон досить короткочасний, хоча немовлята можуть спати більшу частину доби. Але як бути вночі (або вдень, якщо дитина зовсім маленька)? Адже замкнені двері порушують повітрообмін в дитячій кімнаті, що, як уже було сказано, може призводити до порушень дитячого організму. Розглянемо, що з цього приводу кажуть фахівці різних напрямків.

З точки зору багатьох педіатрів, двері повинні бути постійно відкритими, причому не тільки з причини забезпечення нормального повітрообміну в дитячій кімнаті, але і по ряду інших чинників – наприклад, дитина вночі може захотіти в туалет і просто не помітити перешкоду спросоння, тим самим завдавши собі травму. Малюк може заплакати вночі або покликати батьків з якої-небудь причини, а вони її можуть не почути. Це загрожує не тільки ненаданням необхідної допомоги дитині, але і її переляком, що може вилитися в ряд проблем неврологічного характеру. Для багатьох дітей зачинені двері їх дитячої кімнати вже самі по собі служить стресовим чинником, здатним порушити сон і призводити до появи нічних кошмарів.

Проте психологи стверджують, що двері в спальню, як дорослої людини, так і дитини (за винятком грудної) повинні бути закриті на ніч. Цю необхідність вони обгрунтовують з кількох причин – по-перше, дитина лягатє спати, як правило, раніше дорослих, тому зачинені двері можуть створювати нормальні умови для сну (як мінімум, тишу). По-друге, при нормальному роз’ясненні дорослими безпеки зачинених дверей, вони привчають дитину до початкових етапів самостійності, визнання і усвідомлення того, що дитяча кімната – це лише її територія, на якій вона в безпеці.

Але як забезпечити нормальний повітрообмін в дитячій кімнаті при закритих дверях? Насправді це відносно нескладно, найпростіший варіант – зробити проміжок в кілька сантиметрів між підлогою і дверима. Вся справа в тому, що свіже повітря, яке більш холодне і важке, поширюється по приміщеннях саме понизу, тому наявність такого проміжку може бути цілком достатнім для нормального повітрообміну в дитячій кімнаті. У теплу пору року можна залишати на ніч відкриту кватирку вікна, але обов’язково з протимоскітною сіткою. Але цей метод вже має ряд протипоказань – його не можна використовувати в тому випадку, якщо дитина страждає алергією на пилок, якщо за вікном не дотримується режим тиші в нічний час. Найкращим варіантом є установка кондиціонера в дитячу кімнату – найкраще пліт-системи, вони характеризуються високим рівнем очищення повітря і малим шумом при роботі.

Як бачимо, аргументи є як і за закриті двері, так і за відкриті. Тому вибір того чи іншого методу багато в чому залежить від бажання і характеру дитини і позиції батьків. Важливо тільки зберігати нормальний повітрообмін в дитячій кімнаті, але його можна зберігати і при закритих дверях.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...