Потуги. Все, що необхідно знати майбутній мамі

Потуги. Все, що необхідно знати майбутній маміНасправді, про необхідність «тужитися» під час пологів добре відомо будь-якій жінці, навіть не тій що не має дітей. Ну що тут, здавалося б, складного? Треба просто щосили намагатися виштовхнути дитинку назовні і все буде добре. Природа, в потрібний момент, підкаже, що слід робити. На жаль, це не зовсім правильна думка, через яку багатьох мам, в найвідповідальніший період, підстерігають різні неприємності у вигляді тривалих пологів, надмірної втоми, тріщинок статевих органів жінки, синячків і гематом у малюка. Незважаючи на всю природність процесу, пологи вимагають деяких знань і навичок, які бажано придбати ще до поїздки в пологовий будинок.

Що являють собою потуги?

Як відомо, процес появи дитини на світ починається зі сутичок. Спочатку їх головне завдання – розкрити шийку матки. До того моменту, коли болі стають дуже сильними, пологи переходять в наступну стадію. Тепер сутички працюють на виштовхування малюка з маминого животика. Медики називають даний етап періодом вигнання. Для жінки, по больових відчуттів, це найбільш важкий момент. У мам, які очікують первістка, він може затягнутися на пару годин. У повторнородящих зазвичай все відбувається швидше: від 5 хвилин до години.

До кінця описуваного періоду до сутичок додаються потуги. Це сильні скорочення м’язів черевного преса і діафрагми. Тривалість потуг – 10-15 секунд. Вони виникають рефлекторно. Але якщо сутички ніяк не залежать від жінки, то потугами можна активно управляти.

Як регулювати потуги

Жінка здатна посилювати чи послаблювати скорочення м’язів. Крім того, величезне значення має напрямок прикладених сил.

Часто лікарі кажуть майбутній мамі, що вона тужиться «в обличчя». Це означає, що жінка напружується, але не докладає зусиль у потрібному напрямку. В результаті відбувається затягування пологів, дитина відчуває себе погано, а у мами лопаються судини в очах. У критичних випадках акушеру доводиться допомагати пацієнтці, підштовхуючи малюка через стінки черевної порожнини. Само собою, робити це небажано, тому підвищується ризик поривів у мами і травм дитини.

Щоб допомогти собі і дитині, тужитися необхідно в точку максимального болю. Тобто туди, де відчувається найбільше розтягнення піхви. Це важко, але слід зрозуміти, що уникнути неприємних відчуттів все одно не вдасться. Тому найкращий варіант – взяти себе в руки і допомогти немовляті з’явитися на світ якомога швидше.

Сила потуг

Незважаючи на все сказане вище, сильне прагнення народити швидко може також заподіяти шкоду і мамі, і дитині. Плід, рухаючись по родових шляхах, розтягує їх. Якщо процес відбувається повільно, то еластична слизова легко приймає потрібні розміри. Але коли малюк чи мама надто поспішають, можливі розриви. Щоб уникнути неприємностей обов’язково слухайтеся свого лікаря. Можливо, в якийсь момент, потугу потрібно буде пропустити. У повторнородящих бувають випадки, коли доктор забороняє жінці докладати додаткові зусилля на всьому протязі пологів.

Якщо ж ситуація виявиться критичною, лікарі, з великим ступенем ймовірності, вдадуться до епізіотомії. Тобто зроблять надріз. Ця процедура трохи неприємна, але далеко не смертельна. Шви після розрізу скальпелем заживають значно швидше, ніж рвані рани.

Після пологів

Відразу після народження дитини настає деяке затишшя в плані потуг, але, приблизно, через 10-15 хвилин вони поновлюються. Правда, цього разу все значно легше. Потуги необхідні для народження «дитячого місця», тобто, плаценти і плодових оболонок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...