Порушення дихання

Порушення диханняІноді буває так, що немовля починає дихати насилу або дихання зовсім зникає. Утруднене дихання стає прискореним або неритмічним, може з’явитися кашель. При вдиху спостерігається «втягування» міжреберних проміжків і грудини. За відсутності дихання різко наростає синюшний відтінок шкірних покривів.

Однієї з частих причин утрудненого дихання у грудних дітей після 6 місяців є так званий помилковий круп (набряк ділянки гортані, розташованої під голосовими зв’язками). Діаметр гортані звужується, утрудняючи вдих. Такий набряк може з’явитися на фоні респіраторних вірусних інфекцій, частіше у дітей-алергіків. Один з перших симптомів помилкового крупу – сухий, "гавкаючий" кашель.

Набряк може стрімко розвиватися і привести до повного закриття просвіту гортані, тому навіть при початкових симптомах необхідна термінова допомога, а при прогресуванні крупу дитину потрібно госпіталізувати, оскільки в домашніх умовах ефективно допомогу надати неможливо.

Особливістю цього стану є ще і те, що розвивається він звичайно увечері або вночі, коли стан дитини важко контролювати.

Якщо ваша дитина хвора на респіраторну інфекцію і у неї з’явився різкий болісний сухий кашель, можна запідозрити розвиток помилкового крупу.

Викличте невідкладну допомогу, а в очікуванні лікаря постарайтеся взяти себе в руки: емоційне збудження батьків швидко передається дитині, він стає ще неспокійнішим, починає сильніше плакати, в результаті у нього зростає потреба в кисні. Візьміть дитину на руки, заспокойте. Якщо температура у дитини не вища 37,5ОС, можна провести відволікаючі процедури – теплу ножну ванну або загальну теплу ванну.

Добре допомагають содові інгаляції. Простіше всього в такій ситуації кинути на дно ванни жменю соди, включити гарячий душ і посидіти з дитиною на руках у ванній кімнаті 10-15 хвилин. Гірчичники краще не ставити (можлива алергічна реакція на гірчицю).

Якщо ці заходи не допомогли (кашель продовжується, у дитини з’явилися синяки навколо очей і рота), швидко зняти набряк можна, винісши одягнену дитину на холодне повітря або просто піднісши його до відкритого вікна. Короткочасне вдихання холодного повітря приведе до спазму судин, що забезпечують слизову гортані, і набряк зменшиться.

Утруднення або повна відсутність дихання може наступити і внаслідок попадання в дихальні шляхи чужорідних тіл і рідин. Найчастіше діти вдихають молоко при відрижці. Якщо ваша дитина часто відригує, після годування тримаєте її якийсь час вертикально, поки вона не відригне повітря, а при відрижці молоком поверніть його голову набік – це запобіжить вдиханню вмісту ротової порожнини. Для з’ясування причин частої відрижки звернетеся до лікаря.

Джерело: u-mama.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...