Портфель, ранець, рюкзак – на що звернути увагу?

Портфель, ранець, рюкзак – на що звернути увагу

Розберемося в розходженні моделей, якими наповнені сучасні звичайні та онлайн магазини (наприклад, такі як http://travelstore.ua/purse.html).

Портфель і ранець відрізняються дуже просто: в першу чергу тим, що перший не має лямок для носіння його на спині. Тому така модель категорично програє представленим для школярів ранців і рюкзаків з лямками, ортопедичними спинками та іншими «принадами» від виробників. Лікарі-ортопеди не рекомендують купувати портфель для дитини, тим більше в молодшому віці.

Ранець і рюкзак відрізняються жорсткістю свого корпусу: у ранця він жорсткіше. Тому ранці – це ідеальний варіант для молодших школярів, а, починаючи з середніх класів, уже можна носити рюкзаки. Звичайно ж, виробники рюкзаків знають цю особливість і тепер успішно випускають рюкзаки з посиленою або ортопедичною спинкою і твердим дном, тому ця грань починає стиратися.

Ортопедична спинка рюкзака: за і проти

Хоча які «проти» ортопедичної спинки? Єдине «проти», яке ми можемо назвати – це завищена ціна від виробника рюкзаків, який стверджує, що спинка ранця вже сама вирівняє і вилікує поставу дитини. З цим твердженням ми розберемося нижче, але пам’ятайте: рюкзак не повинен коштувати як автомобіль!

Ортопедична спинка рюкзака повинна виглядати жорсткою, з м’якими накладками або підкладкою у всю спину для комфорту. В ідеалі внизу спинки повинен знаходитися м’який валик, який буде служити поперековим упором, що дозволить правильно розподілити вантаж по спині. Ортопедична спинка рюкзака повинна повторювати природний вигин хребта. Це особливо важливо під час активного росту дитини, особливо якщо у неї вже є ортопедичні проблеми.

Але не варто забувати про те, що така спинка рюкзака не вирішить усіх проблем: по школі діти носять їх в руках, різко піднімають тяжкості, перебувають тривалий час в одній позі. Тому важливо, щоб у дитини було повноцінне робоче місце вдома, правильний режим і активні заняття протягом дня. Ортопедична спинка рюкзака – не панацея від захворювань хребта, але з грамотним підходом до здоров’я дитини вона стає дуже корисною. До речі, ручка на таких рюкзаках спеціально зроблена незручно – щоб дитина носила його на спині.

Також варто стежити за тим, щоб в ранці дитини не знаходилося ніяких зайвих предметів і підручників. Вантаж на спині повинен бути мінімально можливим.

До речі, про вантаж: рекомендована вага портфеля з підручниками становить для дітей

 • 6-8 років до 2 кг;
 • 9-13 років до 3 кг;
 • 14 років до 5 кг;
 • 15-16 років до 6 кг.

А що кажуть лікарі-ортопеди? Всі вони в один голос радять при можливості батьків зустрічати і проводжати дитину в школу – носити шкільний рюкзак самим!

Як обрати рюкзак або ранець?

Головне правило – рюкзак повинен подобатися дитині! Якщо вашому чаду сподобається Hello Kitty, при цьому не викликаючи аналогічного захоплення у вас – чому б не порадувати свою дитину? Можете зробити це і в корисливих цілях: рюкзак, який подобається своєму власникові, буде штовхати ногами набагато менше, адже задум «вбити» старий ранець, щоб роздобути новий, буде відсутній.

Не варто купувати дорогезний ранець з розрахунком на те, що дитина буде його носити роки 3-4. Мода на рюкзаки (особливо на рюкзаки з принтами) змінюється постійно, як і загальні смаки дітей. Тому не думайте, що, якщо рюкзак подобався дитині в 6-му класі, він стане з задоволенням носити його і в 8-м, це не так.

Ще одна важлива порада при виборі ранця з підозрою на китайське виробництво: відкрийте і понюхайте його! Звідти не повинно пахнути хімікатами, якими труять моль, особливо якщо у вас маленький алергік.

Зверніть таку ж пильну увагу на лямки рюкзака: вони не повинні бути занадто вузькими або занадто широкими, приблизно біля 3-4 см. Лямки обов’язково повинні бути з товстим шаром підкладки (хоча б 1 см). Підтягніть їх по дитині. У поєднанні з ортопедичною спинкою лямки рюкзака допомагатимуть правильно розподіляти вантаж, не давлячи на плечі і спину.

Поради при покупці рюкзака в магазині чи на ринку:

 1. Найкраще самостійно обійти можливі магазини, де ви придбаєте рюкзак, і потім прийти подивитися конкретні вподобані моделі з дитиною. Так можна уникнути істерик і сліз з приводу того, що мамі не сподобався дизайн ранця, а дитині потрібен саме такий.
 2. Якщо у вас в сім’ї дитина часто «вередує» на ринку або в магазині, то хорошим варіантом є самостійна покупка рюкзака і елемент несподіванки вдома: дитині часто подобається те, що йому подарували, особливо якщо це яскравий шкільний рюкзак.
 3. При покупці рюкзака без дитини обов’язково понюхайте ранець, відкрийте кілька разів всі замки, посмикайте лямки, переконайтеся в якості пошиття. При покупці рюкзака з дитиною приміряйте на нього рюкзак: лямки та ортопедична спинка не повинні тиснути або створювати незручностей. Нехай дитина сама відкриє всі замки.
 4. Розмір рюкзака повинен відповідати «розмірам» дитини: ширина і висота не повинна перевищувати ширину плечей, рюкзак не повинен звисати нижче попереку.
 5. Якщо у рюкзака передбачена система кондиціонування – це те, що потрібно. Не приймайте за неї нашиті на лямки і спину сіточку – це зроблено для того, щоб ранець не ковзав по плечах. Проведіть вологою носовою хусткою по спині рюкзака, щоб перевірити, чи не залишилася на ньому фарба.
 6. Зверніть увагу на водонепроникність рюкзака!
 7. Вага порожнього рюкзака не повинен бути більше 1 кілограма, а навантажений рюкзак не повинен важити більше 10% від маси дитини.

Деталі вибору рюкзака

Світлодіодні елементи рюкзака неодмінно будуть відсвічувати при світлі зустрічних автомобілів, але як часто ваша дитина буде ходити з рюкзаком, коли стемніє?

Якщо ви хочете вибрати найзручніший шкільний рюкзак, маючи достатньо часу в своєму розпорядженні, то зверніть увагу ще на пару моментів:

 • Зручність внутрішнього устрою рюкзака. Скільки в ньому відділів? Чи є окрема кишеня для пляшки з водою, для ручок і олівців та інших дрібниць? Бічні кишені?
 • Чи вміщує рюкзак формат А4?
 • Чи стійкий рюкзак на рівній поверхні? Чи є внизу додаткові «ніжки», щоб дно не стиралося і не промокало?

Отже, якщо ваш погляд (або погляд вашої дитини) упав на рюкзак з відповідним забарвленням, якщо цей рюкзак за розміром і вагою підходить дитині, якщо в ньому є ортопедична спинка та зручні лямки – вітаємо, ви вибрали саме те, що потрібно для вашої дитини!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...