Поради як вибрати пральну машинку-автомат

Woman loading washing machine in kitchenНе фахівцеві вибрати якісну пральну машину-автомат досить складно. Якщо ви в цій справі “чайник”, керуйтеся наступними правилами.

1. Баки не повинні бути пластмасовими або емальованими! У якісній пральній машині вони – з нержавіючої сталі. Але не треба плутати його з барабаном. Пластик має тенденцію лопатися, в результаті чого з нього вивертаються саморізи, і скриплять кріплення. Тим не менш, є дуже відомі фірми, які давно використовують пластик, але середньостатистичний покупець не зможе придбати подібні моделі. Пральна машина-автомат відомої фірми може обійтися вам від 2000 грн. Нижчий клас пральних машин – від 1000 грн.

2. Ціна і якість. Яка відмінність пральної машини за 300 євро, від машини такої ж марки, виробленої на тому ж заводі, але за 1000 євро? Сучасна електроніка. Непогано мати «круте» управління пральної машини, що включає в себе близько півтори тисячі програм, але в цьому випадку подумайте, чи зможе забезпечити це ваша електромережа 220-230 В, і те, що ваш сусід не включить колись зварювальний апарат? Такі штуки з перепадом напруги можуть вивести з ладу звичайну пральну машину, не кажучи вже про дуже інтелектуальні моделі. Хоча з цією проблемою цілком можна впорається, встановивши на вашу розумницю стабілізатор напруги, що вийде набагато дешевше.

Коли виходить з ладу електроніка, її зазвичай не лагодять після закінчення гарантійного терміну, а замінюють новою (від 50 до 500 доларів, залежно від моделі і марки). Зрозуміло, існують майстри (у нас), які зможуть полагодити «бідолаху», але подібний ремонт обійдеться від половини до повної вартості нової електроніки. Наша вам порада: не варто. Бо якщо електроніка згоріла один раз, можливо, вона на цьому не зупиниться, поміняйте краще її на нову.

Порада: обирайте пральну машину у виробника, який спеціалізується не тільки на виробництві одних машинок, а і іншої супутньої електроніки. Таким виробником є, наприклад, Zanussi professional.

3. Більшість пральних машин-автоматів, у яких 400 – 600 оборотів на віджимання (не плутайте з пранням!) виробляються з асинхронними двигунами, і не мають електроніки. Це – найнадійніші моделі!

У моделей з більш ніж 600 обертів на віджимання – колекторні (як дрилі зі щітками) двигуни в них управляються електронікою, бо мають на валу 11 – 15тис. оборотів! Електроніка здійснює розгін двигуна, і може бути простою. Може і складною, якщо вона відповідає за розгін двигуна, за заповнення, злив, відстрочку, і т. д. Щітки й колектори виходять з ладу швидше, і ресурс такого двигуна менше ніж в асинхронного.

4. Найсуттєвіше. У наш час купити пральну машину в Києві, Львові та будь-якому іншому населеному пункті простіше простого. Але, купуючи пральну машину-автомат, переконайтеся, що в межах досяжності існує не тільки магазин який продає машинку, але і сервісний центр з її ремонту, і чи є гарантія на ремонт після закінчення гарантійного терміну. У ваших інтересах, щоб післягарантійний ремонт проводився теж у сервісному центрі неподалік, а не бозна-де в Москві, і добре, якщо вашу машину буде обслуговувати кваліфікований майстер, бажано один і той же. Тоді вам будуть і знижки, і рекомендації…

Інструкція по застосуванню

Щоб тканина довше не тьмяніла і менше зношувалася, перед пранням в пральній машинці речі краще вивертати навиворіт і застібати всі ґудзики і блискавки.

Сторонні предмети, які можуть виявитися в кишенях одягу, перед пранням необхідно витягувати, в іншому випадку вони можуть потрапити в механізм і викликати поломку. На всякий випадок краще користуватися спеціальними мішками, в яких можна прати білизну. Це, зокрема, допоможе уникнути засмічення насоса відкачування води.

Щоб вага закладеного в барабан білизни розподілявся рівномірно, великі і дрібні речі краще закладати по черзі.

Велика швидкість віджиму дозволяє на виході отримувати максимально суху білизну. Однак не варто зловживати цією функцією: на великих оборотах швидше зношується не тільки тканину, а й механізми машинки.

При пранні махрових речей не можна завантажувати повний бак: такий одяг вбирає багато води, і агрегат може не впоратися з навантаженням.

Після кожного прання машинки з фронтальним завантаженням варто протерти її всередині і на деякий час залишити дверцята відкритими, щоб агрегат міг просохнути.

Щоб пральна машина довше залишалася в строю, при пранні бажано використовувати пом’якшувачі і регулярно засипати спеціальні засоби від накипу.

Що все це означає?

Smart – система, що контролює піноутворення та регулює кількість обертів барабана при віджиманні в залежності від типу білизни.

S – система відстежує кількість піни і при необхідності відкачує її.

ALC – система, яка регулює витрати води та електроенергії в залежності від типу білизни.

Aqua Sensor економить витрату води і регулює кількість необхідних полоскань.

Aqua Stop відключає подачу води у разі протікання.

Fuzzi Control – програма, коригуюча режим прання, при необхідності змінює обсяг піни, витрата води і рівень дисбалансу.

Fuzzi Logic – система, повністю контролює прання, яка за допомогою тестового режиму самостійно визначає всі параметри.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...