Поради ортопеда: Як правильно підібрати перше взуття малюкові?

Поради ортопеда Як правильно підібрати перше взуття малюковіПитання, яке не завжди виникає у батьків малюків. Більшою мірою нас цікавить – чи не тисне обновка? Однак не тільки в розмірі справа. Обов’язково треба враховувати багато чинників при купівлі взуття. Наприклад зимові ботинки для хлопчиків вимагають звернути увагу на інші характеристики взуття аніж дівочі літні сандалики. Спробуємо розглянути всі важливі складові, які треба враховувати при купівлі нового взуття для дитини

Розмір

Вибирайте взуття відповідно до розміру ноги вашої дитини. Між носком черевика (сандалі, чоботи) і пальчиками необхідно простір в 0,5-1 см. На виріст взуття купувати не треба. Виняток становить зимове взуття, яке можна придбати на один розмір більшим з розрахунком на вовняні шкарпетки. Тоді шкарпетки одягаються обов’язково, так як має бути охоплення стопи. Тільки в цьому випадку вона буде виконувати при ходьбі рух «поштовхи-перекати», а не бічні рухи. Враховуйте і ширину взуття. Якщо, приміром, зимовий чобіток широко розкривається, його завжди буде зручно одягати.

Матеріал 

Натуральна шкіра – ідеальний варіант для дитячого взуття. Вона пластична, розтяжна, забезпечує мікроциркуляцію повітря і випаровування вологи. Якщо ж віддали перевагу текстилю, то задник в такому взутті повинен бути укріпленим.

Задник

Вітається цільний жорсткий задник з заокругленим верхом, без вирізів і декоративних вставок. Краще, якщо зверху він обшитий еластичною стрічкою, яка береже ніжку від натирання. Відкриті сандалі з відкритим задником рекомендується носити з чотирьох років.

Підошва

Вона повинна бути не слизькою, рифленою, гнучкою. Зараз виробники відмовляються від використання шкіряної підошви. Вона жорстка і практично не згинається. Якщо дитину зі здоровими ногами одягнути в таке взуття, може виникнути штучна плоскостопість. Через відсутність нормального перекату з п’яти на носок, у малюка буде порушена амортизуюча функція стопи. Підошві все-таки відведена роль повторення рухів стопи. Тому потрібно віддавати перевагу взуття з еластичною, але міцної підошвою, яку можна зігнути рукою. Якщо підошва жорстка, вона повинна бути виконана у формі прес-пап’є, тобто з задертим носком.

Каблук

Він необхідний в дитячому взутті, оскільки бере участь у формуванні ходи. Розмір дитячого каблучка стандартний, 1-2 см.

Фіксація взуття на підйомі стопи

Це те, що тримає ніжку і регулює висоту – шнурівка, пряжка, липучка. Фіксація не повинна бути дуже тугою, або вільною.

Супінатор – маленький горбок у внутрішнього краю підошви ортопеди називають викладкою внутрішнього зводу. Ця деталь анатомічної устілки потрібна для здорових ніжок.

Але якщо дитина ходить, як ведмежа, загрібаючи ногами всередину, така викладка йому протипоказана, бо вона піднімає внутрішній край стопи, і приводять м’язи гомілки до ще більшого скорочення.

Зараз багато дітей, які ходять саме так, і спеціальними устілками тут не обійтися. Необхідна консультація лікаря-ортопеда.

Шановні батьки, зверніть увагу і на «фасон» взуття. Дітям не можна носити туфлі з гострим носом – «човники». Пальчики в цьому віці розташовані віялом і щоб їх не деформувати, передній відділ взуття повинен бути широким.

Вибирайте взуття дитині тільки в її присутності, так у вас буде більше шансів зробити правильний вибір.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...