Поради мамолога. Рекомендується до прочитання всім жінкам

Поради мамолога. Рекомендується до прочитання всім жінкамДосвідчені лікарі радять записатися на прийом перший раз приблизно в 15-17 років. У цей період організм вже досить сформований і активно готується до можливого материнства. Якщо ж ваш вік, скажімо так, вже трохи, а то й значно більше, постарайтеся знайти час для відвідування мамолога в самий найближчий час. Справа в тому, що проблеми з грудьми рідко виникають на рівному місці. Зазвичай неприємності починають розвиватися поступово протягом багатьох років. Само собою, ніж раніше доктор діагностує захворювання, тим легше буде з ним впоратися. Коли ж пацієнтку починають турбувати хворобливі ущільнення в грудях або незвичайні виділення, то, найчастіше, єдиним вирішенням проблеми стає хірургічне втручання.

Група ризику

Багато хто з нас бачили плакати в коридорах жіночих консультацій, що демонструють методику самоперевірки грудних залоз. Це дуже корисний захід. Але варто пам’ятати, що далеко не всі проблеми легко визначити на дотик. Мамолог може дати направлення на УЗД, для виявлення найбільш ранніх етапів розвитку пухлини. А якщо ви вже стали мамою і вам більше 30 років, то й на мамографію, тобто рентген молочних залоз.

Особливу увагу своєму здоров’ю слід приділити при наявності:

раннього початку менструацій (до 11 років);

пізнього клімаксу (після 55 років);

  1. абортів;
  2. відсутності досвіду грудного годування при наявності дітей (1-2 тижні не враховуються);
  3. проблем з яєчниками;
  4. сильних стресів;
  5. поганої спадковості.

Ранні проблеми

Найбільш частою причиною відвідування мамолога у віці до 20 років є – фіброаденома. Або звичайне ущільнення, яке, на щастя, досить рідко переходить у злоякісну форму. У більшості випадків, її поява відбувається непомітно для господині. І не представляє особливої ​​загрози. Але якщо тверда грудочка досить добре прощупується пальцями, відкладати візит до лікаря не варто. На жаль, від фіброаденоми необхідно позбавлятися. З часом вона буде збільшуватися. І отже, наслідки операції стануть відчутнішими, а шрам неестетичним. Крім того, ризик онкології все-таки присутній. Але є і хороша новина, фіброаденому розміром до 1 см намагаються лікувати медикаментозними засобами.

Мастопатія

Зазвичай це захворювання дає знати про себе трохи пізніше. Приблизно з 25 років. Хоча можливі й винятки. За даними статистики недузі схильні від 40 до 70% жінок. На початковій стадії він проявляється дрібними «зернистими» ущільненнями, які досить складно помітити. Це дифузна мастопатія. Вона лікується медикаментозно. Якщо вчасно не вжити заходів, то захворювання переходить у другу стадію – вузлову. У грудях утворюється добре відчутний великий клубок. Він може хворіти і набухати. Іноді присутні виділення із сосків.

У другому випадку консультація мамолога необхідна. Якщо у вашому місті його немає – звертайтеся до гінеколога.

У період планування вагітності

Обстеження грудей до передбачуваного зачаття такий же важливий етап, як відвідування гінеколога та інших вузьких фахівців. Адже в період вагітності молочна залоза змінюється не по днях, а по годинах, відчуваючи величезне гормональне навантаження. В результаті можуть «вилізти на світ» застарілі проблеми, позбутися яких краще до настання «цікавого положення».

Крім того, не зайве отримати консультацію досвідченого фахівця з підготовки грудей до лактації.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...