Попередня генетична діагностика: можливість зачати дитини без генетичних відхилень

Попередня генетична діагностика: можливість зачати дитини без генетичних відхилень Генетична діагностика (PGD) передімплантації – це метод, який дозволяє оцінити якість генотипу ембріона до його імплантації в порожнину матки. Іншими словами, якщо в сім’ї є хвороби, що передаються спадково, то дана процедура дозволяє вибрати ембріон, який не має такої патології.

Діагностику доцільно проводити:

• Якщо в сім’ї були хвороби, пов’язані зі статтю дитини (наприклад гемофілія, якій хворіють тільки хлопчики, але передається вона від матері сину)

• Якщо вам більше 35 років. Оскільки після 35 років різко підвищується вірогідність народження дитини з хворобою Дауна (аномальним числом хромосом)

• Якщо сперма одержана для запліднення від чоловіка з відсутністю сперматозоїдів в насінній рідині (азооспермією)

• Якщо у жінки часто повторюються викидні або були відхилення в хромосомному наборі плоду

• Якщо в сім’ї підвищена вірогідність передачі дитині спадкових хвороб.

Як проводиться генетична діагностика передімплантації.

Даний метод проводиться в рамках програми АЧ. Для його проведення потрібно декілька більша кількість ембріонів, ніж для простого екстракорпорального запліднення. Тому за допомогою різних лікарських препаратів проводять активну стимуляцію роботи яєчників. Потім за допомогою спеціальної голки виробляється забір доспілих яйцеклітин з фолікулів. У лабораторії виробляється запліднення і подальше спостереження за зростанням і розвитком ембріонів.

На третій день життя ембріона від нього відщипують одну або дві клітини (бластомера) і потім досліджують на наявність відхилень. В цей же час можна визначити стать майбутньої дитини. Чому процедура виробляється саме на третій день? Тому що в цей період бластомери, які залишаються після витягання клітини ембріона здатні її повністю замінити без наслідків для подальшого його розвитку.

Після завершення генетичної діагностики 2-3 здорові ембріони переносять в порожнину матки, а інші заморожують на той випадок, якщо вони не “приживуться” і потрібно ще одна спроба. Заморожені ембріони зберігають в рідкому азоті в спеціальних пластикових місткостях до тих пір, поки в них не виникне потреба. Це може бути від декількох місяців до декількох років. Обмежень на термін зберігання ембріонів немає.

Переваги генетичної діагностики передімплантації:

• можливість захистити свою майбутню дитину від генетичних хвороб, що передаються по спадку у вашій сім’ї

• можливість зменшити кількість абортів

• можливість народити дитину визначеного статі. Недостатки генетичної діагностики передімплантації:

• Зниження вірогідності настання вагітності

• Висока вартість процедури в порівнянні з вартістю проведення генетичних тестів при вагітності

• Даний метод достовірний всього на 97-98%

Вартість процедури в українських клініках: от10000 до 15000 грн.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...