Помилкові заборони

Помилкові заборониВажливо в процесі виховання дитини, дати йому можливість пізнавати навколишній світ. Але іноді ми, в своєму бажанні зробити її «хорошою», своїми заборонами досягаємо протилежних результатів. Велика кількість обмежень може призвести до замкнутості і розвинути безліч комплексів у дитини. Але і без заборон зовсім не можна. Ось кілька порад, що необхідно дозволяти дитині:

 1. Їсти самостійно. Дозвольте дитині самій приймати їжу. Звичайно, це може бути вам не дуже зручно, адже після такого «обіду» потрібно буде наводити порядок. Але в майбутньому це воздасться вам сторицею. Привчіть її бути самостійною.
 2. Дозвольте їй допомагати. Нехай ваша дитина допомагає вам, коли їй цього хочеться. Їй дуже важливо відчувати себе корисною і потрібною. Дайте дитині можливість донести пакет з магазину або полити квіти.
 3. Дозволяйте їй малювати! Це розвиває уяву і допомагає творчому розвитку. До того ж, а раптом у ній «дрімає» великий художник?
 4. Хоче бігати голяка? Якщо у вас в кімнаті тепло, то чому б не дозволити їй бути роздягненою деякий час? Це буде загартовувати її, та й походити босоніж корисно.
 5. Показувати емоціі. З допомогою емоцій діти висловлюють свої почуття і вихлюпують зайву енергію. Дозвольте їй це робити, якщо ви не перебуваєте в громадському місці.
 6. Дозвольте лазити по турніках у дворі. Просто перед цим роз’ясніть, як це робити правильно.
 7. Ігри у воді дуже корисні. Виділіть їй місце, де вона зможе це робити абсолютно спокійно.
 8. Бігати по калюжах. Ми всі так робили в дитинстві. Так чому ж старанно забороняємо це нашим дітям? Придбайте їй гумові чобітки, нехай дитина отримує позитивні емоції.
 9. Огороджувати його від крихких речей. Якщо річ вам дорога, необхідно пояснити дитині причину. І, звичайно ж, не варто лаяти її за розбитий посуд.
 10. Ставтеся з повагою до думки вашої дитини.
 11. Нехай грає з посудом, виділіть їй для цього кілька ложок, чашок і каструль.
 12. Не змушуйте її доїдати все. У переїданні немає ніякого сенсу, крім проблем із зайвою вагою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...