Помилки при вагітності

Помилки при вагітностіПід час вагітності жіночий організм зазнає серйозних змін, що стосуються як фізичного стану майбутньої мами, так і психологічного комфорту. У цей відповідальний період багато мам відчувають перепади настрою, безліч переживань і часто приймають не зовсім вірні рішення, роблячи помилки при вагітності.

Які ж помилки при вагітності здійснюють майбутні мами?

Страхи при вагітності

Під час вагітності всі страхи загострюються і до них приєднуються нові. Страхи можуть стосуватися чого завгодно: здоров’я малюка, майбутніх пологів, ставлення оточуючих і т.д.

Страх при вагітності може бути не тільки панічним, але і прихованим. Наприклад, майбутня мама протягом довгого часу може намагатися прогнати від себе нав’язливі думки, які, незважаючи ні на що, продовжують лізти в голову.

Чому ж страх – природне почуття для будь-якої живої істоти – є помилкою при вагітності?

Справа в тому, що страх часто примушує нас не тільки приймати неправильні рішення, але і негативним чином впливає на наш організм. Коли ми боїмося, всі наші м’язи стискуються і як би налаштовуються проти нас самих. Саме тому страх посилює будь-який біль. А уявіть собі, що відчуває малюк всередині Вас, коли Ви боїтеся? Він уже заздалегідь, ще до народження програмується на недовіру до навколишнього світу і боязні всього, що його оточує.

Ну і, звичайно, найстрашнішим наслідком такої помилки при вагітності стає думка про власну неготовність до народження малюка або про те, що Ваш чоловік недостатньо підходить на роль батька. І тут виникає друга помилка при вагітності.

Розчарування в чоловікові

Під час вагітності гормональний фон нашого організму дуже сильно змінюється, а тому настрій і самопочуття також можуть зазнавати змін. Становище ускладнюється помилкою при вагітності №1 – страхами і загальної психологічної перебудовою у зв’язку з новою для себе роллю.

Ви можете стати капризною, дратівливою, тим самим не тільки піддаватись буянню гормонів, а й «перевіряючи» свого чоловіка і його готовність на роль надійного захисника сім’ї. Звичайно, далеко не завжди навіть люблячий чоловік у стані тримати себе в руках, якщо на ньому постійно зриваються. І будь-який прояв невдоволення майбутнього тата призводить до розчарування в чоловікові у вагітної дружини.

Щоб не допустити фатальну помилку при вагітності і не довести справу до розлучення, обсмикуйте себе в ті моменти, коли Ви готові все кинути і піти. Не забувайте, що під час вагітності Ви не завжди можете адекватно оцінити ту чи іншу ситуацію, тому ставитеся до себе більш критично. В якості психологічного моменту можете написати для себе записку, покласти її в затишному місці і перечитувати час від часу. У записці можна написати щось на кшталт: «Я не буду розводитися, поки не народжу».

Концентрація на своїх переживаннях при вагітності

Ви ніколи не замислювалися, чому вагітній жінці кажуть: «Тобі не можна нервувати»? Сам по собі невеликий стрес не небезпечний – скоріше, навпаки, він дозволяє мобілізувати внутрішні резерви і прийняти правильне рішення в потрібний момент. Навіть малюкові, що знаходиться у Вашому животику, час від часу корисно тренувати себе за допомогою невеликого стресу.

Справжньою помилкою при вагітності є надмірна концентрація на своїх переживаннях. Якщо ви постійно переживаєте з різних причин, подумки повертаєтеся до ситуацій, що викликала у Вас стрес, Ви робите гірше і собі, і малюкові.

Найважливішим умінням, що дозволяє не допустити помилок при вагітності, є вміння прощати і забувати про неприємні життєві ситуації. Не збирайте в собі негатив – і Ви побачите, наскільки легше стало Вам жити.

Ідеалізація своєї дитини

Кожна мати любить свою дитину – і хіба ця любов може бути помилкою при вагітності? Якщо Ви любите безпосередньо дитину – з усіма її перевагами і недоліками – це одне. Але якщо Ваша любов має місце бути тільки при дотриманні певних «умов» – це інша справа. Як це буває в житті?

Наприклад, сім’я чекає хлопчика, а народжується дівчинка. Мама мріє про дитину з блакитними очима, як у неї, а народжується кароокий карапуз – весь у тата. Такі «невідповідності» навіть язик не повертається назвати «недоліками», але для людей, що ідеалізують свою ще не народжену дитину, вони є справжньою трагедією.

Малюк дуже тонко відчуває ставлення до себе батьків – і саме з таких, які не виправдали надій, дітей виростають дуже замкнуті і нещасні дорослі. Пам’ятайте про це і не допускайте таку помилку при вагітності.

Зайва «дитячість»

Зберегти дитячу безпосередність і доброту у своєму характері далеко не кожному дорослому під силу. Чому ж зайва «дитячість» є помилкою при вагітності?

Давайте, розберемося, чому ми взагалі говоримо про «дитячості» вагітної жінки. Напевно, Ви самі помічали, що Ваші вагітні подруги або родички по мірі зростання животика «впадали в дитинство». Носіння комбінезонів, зайва образливість, вередливість у їжі – що це, якщо не зайва «дитячість»? Причиною такого явища є те, що поступово малюк всередині Вас починає диктувати Вам правила поведінки і, по суті, перетворювати Вас в себе.

Так, з одного боку, це часом виглядає дуже мило. Але з іншого – Ви все-таки майбутня мати. І саме Ви повинні бути головною в тандемі «мама-дитина». А якщо Ви будете з малюком на одному рівні – хто ж візьме на себе відповідальність за нового члена сім’ї? Невже цілими днями працюючий тато?

Усвідомлення «привілейованості» свого становища

Під час вагітності оточуючі виявляють до майбутньої мами підвищену увагу, потураючи їй і виконуючи всі її примхи. З часом це призводить до поширеної помилки при вагітності.

Вагітна жінка усвідомлює «привілейованість» свого становища і починає висувати завищені вимоги до оточуючих.

Але далеко не всі люди будуть стійко терпіти маніпуляції і необгрунтовані претензії навіть вагітної жінки, що приведе її до стресу.

Чи не краще переглянути свою поведінку і змінити установку з «мені всі повинні» на «навколишні мають право відмовити мені в допомозі з якихось причин».

Шкідливі звички при вагітності

Напевно, така помилка при вагітності не викличе жодних питань. Під час вагітності не можна пити алкоголь, курити, вести нічний спосіб життя і потурати деяким іншим своїм шкідливим звичками. Пам’ятайте, що зараз на першому місці для Вас повинен бути Ваш малюк. А йому неприємний і по-справжньому шкідливий тютюновий дим, алкоголь або нічне неспання мами.

Ми сподіваємося, що Ви – відповідальна мама – і постараєтеся не допускати вищеперелічені помилки при вагітності. Адже нормальний розвиток і міцне здоров’я Вашого малюка залежить тільки від Вас!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...