Польоти під час вагітності

Польоти під час вагітностіЗваживши всі за і проти, всю глибину і ступінь ризику – ухвалювати рішення вам. Здоров’я і безпека мами. Здоров’я і безпека малюка. Чи так важливо піддатися в цей непростий і не частий період виношування малюка своїм бажанням дальніх поїздок пов’язаних з перельотами?

Можливо вам, нарешті, хочеться відпочити або просто захотілося відвідати маму в іншому місті перед народженням дитини. Ви не знаєте, як позначиться це на вашому здоров’ї і здоров’ї вашого малюка. Про польоти під час вагітності ходять найрізноманітніші міфи, і ось перед вами встала задача вирішити: летіти чи ні?

Перше і головне правило – проконсультуватися з лікарем, він краще знає про ваш стан і може дати однозначну відповідь. Кожна вагітність протікає індивідуально, навіть якщо ваша вагітна подруга вже повернулася з третьої поїздки і говорить, що з нею все гаразд і нічого в цьому страшного немає, то це не значить, що у вас буде так само.

В основному лікарі рекомендують робити перельоти в другий триместр вагітності, тобто між 12 тижнем і 27 тижнем вагітності. Це пояснюється – раннім і пізнім токсикозом. До 12 тижня також є висока вірогідність природного переривання вагітності. Після 27 тижня крім пізнього токсикозу ваш організм схильний до швидкої стомлюваності, ви швидко втомлюєтеся, вам складніше пересуватися.

Якщо є ускладнення при вагітності, такі як анемія або загроза передчасних пологів, 10 разів подумайте, перш ніж полетіти. Зважте всі “за і проти”, логічно, що ніякий відпочинок не компенсує, якщо ви раптом втратите свого малюка.

Пам’ятайте, що довгі перельоти, більш 4-го годинника – не бажані для вагітних. Вагітні часто схильні до таких захворювань як тромбофлебіт і варикоз, а сидяче положення порушує кровообіг, через що також бувають і набряки. Роззуйтеся, розминайте ноги, міняйте позу, прагніть щопівгодини вставати і небагато пройтися по салону.

Якщо є можливість – купите квитки в бізнес-клас, там більше буде простори для того, щоб розім’ятися. Якщо ні, то вибирайте місця у проходу, вам буде простіше частішим вставати, а також добиратися до туалету.

Також варто подумати про переліт, якщо ви боїтеся літати на літаках, для вашого організму переліт може доставити великий стрес, який ніяк не корисний вагітним жінкам. Якщо ви все-таки вирішили полетіти, обов’язково прийміть заспокійливе, яке вам порекомендує ваш лікуючий лікар.

Купіть квиток наперед через Інтернет, ви можете відразу вибрати собі місце. Якщо такої можливості немає, то приїжджайте на реєстрацію раніше і виберете собі місце покомфортніше. Якщо вас не пропускають в черзі, попросіть стоячих спереду пропустити вас, але зараз є чергові в деяких аеропортах, у яких є обов’язок побачивши чергу вагітної жінки провести її без часу очікування відразу до каси.

Обов’язково візьміть з собою всі ліки, які раптом можуть вам знадобитися. А також не забудьте узяти, про всяк випадок, свою обмінну карту.

Зібравшись в путь, візьміть з собою все, що може вам знадобитися вам в літаку для зручності – подушечку, їжу і воду, якщо їжа в літаку вам не до смаку. Одягніться і взуйтеся зручно, головне – мінімум застібок і шнурувань.

Пам’ятайте, що авіакомпанії мають на рахунок вагітних свої правила, а саме певний термін вагітності, з яким вони допускають вагітних жінок на борт літака. Не полінуйтеся і дізнайтеся про те, який крайній термін для перельотів у тієї авіакомпанії, якої ви збираєтеся летіти. Найчастіше це термін – 36 тиждень вагітності і 34 тиждень – для багатоплідної вагітності. Деякі авіакомпанії дозволяють перельоти на будь-якому терміні, але необхідна довідка від лікаря, що ви можете летіти за станом свого здоров’я.

Якщо ви летите в ту країну, де ще ніколи не були, пам’ятайте головне:

– старайтеся акліматизуватися за 2-3 днів, тобто якщо ви приїхали із зими в літо, не варто відразу бігти на пляж і купатися в океані;

Для гостей Украины предлагаем замечательный отдых на черном море с апреля по октябрь.

– обережно пробуйте нові продукти, прагніть їсти більше звичної кухні. Але якщо дуже хочеться спробувати, не варто їсти відразу багато екзотичних продуктів, не більш 1-2 в день;

– візьміть з собою обмінну карту і ліки на всі випадки, в країні, куди ви приїдете, може не бути тих ліків, які вам необхідні.

Після повернення в своє місто з подорожі обов’язково відразу відвідаєте свого лікаря.

Але не зв’язуйте польоти під час вагітності з негативом, деякі лікарі навіть рекомендують змінити обстановку під час вагітності, з’їздити кудись розвіятися, адже вагітним жінкам такі важливі позитивні емоції.

Джерело: babyma.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...