Пологи з епідуральною анестезією: за і проти

epiduralnaУ наш час можна народжувати хоч удома, хоч у міському пологовому будинку, хоч за кордоном. Також батьками може бути обране й так зване середовище: вода або повітря. Комусь народити дитину не складає труднощів, а хтось мучиться майже цілу добу. Сучасна медицина здатна полегшити цю проблему, але чи варта гра свічок? Точну відповідь гінекологи та акушери змогли дати задовго до появи цього рятівного для багатьох жінок виду анестезіі. Так що ж таке пологи з епідуральною анестезією – модна фішка, лінь чи халатність?

Переваги епідуральної анестезії 

При анестезії жінка залишається в повній свідомості, не відчуває болю і дискомфорту. Нирки і матка чудово забезпечуються кров’ю. Анестезія ніяким чином не впливає на плід і не потрапляє в кровоносну систему малюка. Шкода цієї анестезії для жінки також дорівнює нулю.

Епідуральна анастезія та психологічні аспекти 

Даного роду анестезія вводиться в тверду оболонку спинного мозку жінки за допомогою катетера, тим самим блокуючи всі больові імпульси, які нижня частина тулуба посилає до центрів головного мозку. При цьому жінка може рухатися і перевертатися залежно від ситуації. Так, це дуже зручно, але потрібно подумати і про малюка, адже те, що нам дістається важко, найбільш цінується. Не дарма стільки поколінь жінок народжували без будь-яких знеболюючих засобів. Жінка, яка народила сама, випробувала всі труднощі, пізнала щастя, коли малюк опиняється на руках, а біль відступає, сильніше відчуває зв’язок з дитиною.

Не будемо нікого агітувати або відмовляти. Так, перші пологи – це страх. Але чи варто цей страх хоч і нелегких, але по-справжньому прекрасних хвилин? Головне – позитивний настрій самої породіллі. Адже деякі жінки примудряються під час пологів ще й жартувати з медичним персоналом!

Напевно, варто скористатися анестезією тим майбутнім матусям, які навіть у кабінеті стоматолога втрачають свідомість, щоб під час пологів акушери не бігали з нашатирем навколо породіллі. У будь-якому випадку, це ваше право, ваше життя і ваш вибір.

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...