Пологи в домашній обстановці: за і проти

Народжувати вдома чи ні, це тільки ваш із чоловіком вибір

Для багатьох домашні пологи – тема заборонена. Особливо це стосується представників традиційної медицини. Тим не менш пологи в домашніх умовах поступово входять у моду. Лікар педіатр-натуропат Олена Орловська, фахівець з великим досвідом у супроводі домашніх пологів, розповіла про своє ставлення до пологів вдома.

«Важко сказати однозначно, за я або проти домашніх пологів. Якщо на це зважуються пари внутрішньо не готові, віддаючи данину моді чи наслухавшись від знайомих, як це добре, я однозначно проти. Тут важлива внутрішня духовна сила пари, коли ви сподіваєтеся на самих себе.

Чи народжувати дитину вдома – це інтимне питання, яке чоловік і дружина вирішують між собою. І до такого рішення потрібно серйозно готуватися. Як психологічно, так і фізично, працюючи з тілом: наприклад, за допомогою акватренінгів, йоги. Робота ця в першу чергу – над собою. Потрібно вміти розуміти і відчувати свій організм, ростити в собі потужний внутрішній морально-етичний стрижень. Важливо придбати вміння вибудовувати контакт з дитиною, яка перебуває ще в утробі. Адже саме дитина замовляє пологи. Саме вона сигналить тобі, як їй краще з’явитися на світ.

Один з найважливіших моментів у підготовці до домашніх пологів – правильно підібрана команда. Люди, які будуть супроводжувати вас у пологах. Ті люди, які не тільки зможуть допомогти дією (приготувати ванну, наприклад), але і допомогти створити гармонійну психо-емоційну атмосферу. Тому близьких родичів у команді мати небажано. Вони можуть почати метушитися, нервувати, передаючи нервозність і породілій. Наприклад, бабуся прибіжить, заохала, і дитина перестає рухатися.

У команду краще підбирати професійних бебісіттера, однодумців, які підходять тобі психологічно. Важливо, щоб ці люди самі були психологічно готові. Наприклад, молоді лікарі при крику породілої відчувають внутрішню напруженість, а це може негативно відбитися на загальній атмосфері пологів. Іншими словами, ті, хто присутній при домашніх пологах, можуть в залежності від ставлення погіршити або поліпшити цей процес.

Бажано також, щоб у пологах був один ведучий – професіонал, акушер-гінеколог або професійна акушерка. Завдання ведучого в пологи не втручатися, допомагати тільки, коли це необхідно: коли потрібно, підбадьорити, розслабити, налагодити з породілою енерго-інформаційний контакт, направити її зусилля в потрібне русло. Професійний ведучий пологів знає, коли потрібно втрутитися: словом, справою або медикаментозно. Є пари, дух яких настільки сильний, що вони вирішують йти в пологи тільки вдвох. І це повністю їх вибір.

Багато хто пов’язує домашні пологи з пологами у воді. Але, як я вже казала, пологи замовляє дитина. Найчастіше, якщо процес пологів йде нормально, вода надає розслабляючу дію. Але трапляється так, що при поміщенні в воду родова діяльність блокується. Дитина з якоїсь причини не хоче йти у воду. Така ось вогненна дитина. Професіонал, який веде пологи, повинен це вловити.

Я 20 років працюю над питанням домашніх пологів, і кожен новий досвід для мене відмінний від попереднього. Зі мною нещодавно поділилася враженнями одна жінка, яка народила вдома вже четверту дитину. Вона каже, що їй у пологах дуже допомагає спів. А були танцюристи, які танцювали під час потуг, і їм це допомагало. А спробуйте заспівати або станцювати у звичайному пологовому будинку.

Про пологові будинки взагалі окрема розмова. Там не надають значення духовному, моральному, енергетичного аспекту пологів. У пологовому будинку таїнство пологів зводиться до механічного процесу. Не піклуючись про те, що те, як і в якій атмосфері малятко з’явився на світ, закладає певну матрицю на все життя.

У пар непідготовлених, неважливо, йдуть вони в пологовий будинок або вирішують народжувати вдома, завжди можливі травми. Не лише фізичні, а й психічні травми для дитини. Це і аутизм, і заїкуватість, і різні фобії – травми, які залишаються на всьому. У пологи потрібно увійти красиво ».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...