• Без категорії

Пологи – один з етапів становлення материнства

Пологи – один з етапів становлення материнства Пологи – це психологічна і фізична робота, терпіння і радість. Уміння розслабитися між схватками, накопичивши сили, і підбадьорити малюка. Правильно дихати (переживаємо схватку на видиху) і відчувати своє тіло під час схватки (займати ту позу, яка зручна Вашому тілу) – ось Ваші задачі. Пологи пройдуть в точності так, як Ви до них підготовлені і побудовані фізіологічно.

Багато жінок, начитавшись літератури, уявляють, що малюк пройде через жах і кошмар. Це дуже сильно відображається на мамі і на динаміці пологової діяльності. Милі мами, останні досягнення науки Вас обрадують. Ніякого жаху у малюка в пологах, не буде!!! У момент схватки, коли матка виштовхує його, він “відключається”, тобто не відчуває того, що з ним відбувається. Це у випадку, якщо пологи без патології, вагітність доношена і пологи не стрімкі. Те ж саме відбувається і з Вами – у момент схватки до Вас не “достукаються” і це нормально. Але як тільки схватка закінчилася, ви в повній свідомості розуміння того, що відбувається. Малюк також, все чує і чекає підтримки. Підбадьорте його, адже він виконує набагато більше роботи, і на відміну від Вас не знає, коли все закінчиться. Практика показує, що саме відношення до дитини і до себе як матері забезпечує відношення до пологів і протікання їх.

Які ж бувають відносини жінок до пологів?

Найбільш оптимальним варіантом є відношення: “пологи – важка творча робота”. В цьому випадку жінка налаштована на важку, тривалу роботу, переживанню природного болю, усвідомлює свою активність в цьому процесі. Працює на результат – народження малюка. Такі жінки без ускладнень народжують своїх крихт. Це адекватне відношення до пологової діяльності.

Інші варіанти відношення до пологів поєднуються з типами переживання вагітності, що відхиляються. При ейфоричному настрої: “незаслужене покарання”, при тривожному: “кара за гріхи”, при амбівалентному: “пологи як спокутування вини”, при ігноруючому: “рядова, малозначима подія”.

Природа і тут спробує включити тих, хто ще не адекватно відноситься до материнства і дитини. Відразу після пологів Вам покладуть малюка до грудей, ви подивитеся йому в очки, відчуєте його запах, і у Вас не залишиться шансів неприйняття материнської відповідальності, турботи і любові. У цю мить Ви не захочете віддати його нікому, у Вас буде стільки емоцій, зрозуміти які зможе лише народжуюча жінка. Малюк зробить все, щоб Ви полюбили його. Це інстинкт виживання.

У природі тільки любляча мати зможе залицятися за своїм дитинчам. Пам’ятайте про це: він зробить все, а ВИ?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...