Пологи двійні. Пологи при багатоплідній вагітності

Пологи двійні. Пологи при багатоплідній вагітностіПологи двійні завжди важче і небезпечніше звичайних пологів. Природні пологи двійні повинні проходити таким чином: розкриття шийки матки, розрив одного плодового міхура – народження першої дитини, потім в пологової діяльності настає пауза. Перерва між народженням першої і другої дитини може досягати 15 хвилин – годину і більше.

Матка, виштовхнувши перший плід, звикає до нового стану, потім родова діяльність поновлюється, лопається плодовий міхур другого малюка і відбувається народження братика чи сестрички. Потім народжується послід обох дітей. Все має виглядати так в ідеалі.

Однак у наш час це скоріше виняток, ніж правило. Пологи при багатоплідній вагітності дуже складні. Жінка може знесилитись вже після народження першої дитини. Часта небезпека пологів двійні – перерозтягнення мускулатури матки, через це сутички слабшають, матка не здатна правильно скорочуватися, і період розкриття шийки матки і вигнання плоду затягуються. Це небезпечно браком кисню для дітей. А якщо при цьому голова одного увійшла в малий таз, а потуги слабкі, то плід сильно страждає.

Ще одна небезпека пологів при багатоплідній вагітності – передчасне відшарування плаценти народженої і ненародженої дитини або загальної плаценти. Небезпечно це для плода, який не встиг з’явитися на світ, починається кровотеча, плід за лічені хвилини гине (якщо він не встиг народитися, а плацента відшарувалася, значить нічим дихати). При кровотечі погіршується стан породіллі.

Лікарі стежать і за своєчасним розривом плодового міхура другого плода. Якщо він сам не лопається, його розкривають штучно. Але води випускають повільно, якщо вилиття вод відбувається швидко, то це може викликати випадання пуповини, ручки або передчасне відшарування плаценти.

Небезпекою народження другого малюка в пологах двійні – це прийняття поперечного положення дитини. Місце в матці звільнилося, і друга дитина зайняла зручне для себе положення, а не для народження. При поперечному положенні виробляють поворот плода на ніжку і витяг його з родових шляхів.

Пологи при багатоплідній вагітності можуть мати одне ускладнення – зчеплення близнюків, коли голівка першої дитини не може народитися, оскільки головка другої їй заважає. Можливі й інші різновиди зчеплення близнюків. У такому випадку вдаються до акушерських операцій.

Звичайно, природні пологи двійні можливі, але ризики дуже великі, тому часто при багатоплідній вагітності пологи проводяться шляхом кесаревого розтину. Це часто рятує життя одного або двох дітей. Хочеться народити самій двійню, але чи варто ризикувати, особливо якщо це близнюки з одною плацентою і одним плодовим міхуром на двох. У такій ситуації ризик заплутатися одного за пуповину другого дуже великий, а відшарування плаценти вельми вірогідне.

Термін пологів при двійні частіше доводиться на два – три тижні раніше передбачуваної дати пологів. Оскільки місця в матці мало, а діти вже готові до життя поза маткою, відбуваються пологи раніше терміну. Зазвичай такі малюки важать небагато менше, ніж дитина, яка одна в утробі. Але нерідкі випадки народження і на 40-му тижні близнюків-богатирів з вагою 3 кг і більше. Часто одна дитина може “об’їдати” другу, тому різниця у вазі може бути півкілограма й більше.

Можна послухати і почитати розповіді пологів двійні, але краще консультуватися у лікаря, який має досвід за родами при багатоплідній вагітності. Пологи двійні – це незвичайні пологи, краще перестрахуватися і не їхати нікуди в третьому триместрі вагітності, заздалегідь зібрати речі в пологовий будинок і не пропускати візити до лікаря. Від жінки і її лікаря залежатиме результат пологів при багатоплідній вагітності.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...