Поліпи матки і вагітність

Поліпи матки і вагітністьПоліпи – одне з досить поширених захворювань жіночої статевої сфери. На жаль, їх наявність, хоч і не небезпечна сама по собі, може призвести до безпліддя та інших ускладнень.
Тому, коли жінка довгий час не може стати мамою при наявності новоутворень, їй настійно рекомендують операцію.
Що являють собою поліпи
Поліпи ендометрію – це специфічні нарости, що виникають на внутрішній слизовій оболонці матки. Зазвичай мають овальну форму. Їх величина варіюється від декількох міліметрів до сантиметрів. Тобто вони можуть бути розміром з великий горіх.
Поліпи це доброякісні утворення, які вкрай рідко переходять у більш важкі форми. Найбільш реальна загроза, яку вони представляють – різке зниження можливості зачаття. Крім того, навколо пошкодженого поліпа швидко поширюється інфекція, що небезпечно під час вагітності.
Види
1. Залізисті поліпи складаються з однойменних тканин. Зазвичай виникають у молодих дівчат.
2. Фіброзні утворення засновані на сполучній тканині. Найчастіше з’являються у панночок «у віці».
3. Існують також і змішані форми.
Як виявляється наявність новоутворень
Найчастіше поліп ніяк не відображається на здоров’ї жінки. Але якщо їх багато і вони великих розмірів, можуть спостерігатися посилені місячні. Під час росту новоутворення матка намагається виштовхнути його назовні виштовхувальними рухами. Поліп розтягується на ніжці і провокує болі, на зразок легких сутичок.
Іноді виявити наявність поліпа вдається при звичайному гінекологічному огляді. Але тільки якщо він досить великий. Настільки запущені випадки зустрічаються в реальній практиці рідко. Ще одна можливість визначити поліп – УЗД. Слід сказати, що і при даному дослідженні проблема виявляється не завжди. Тому найбільш інформативна методика – гістеросонографія. В матку, за допомогою спеціального катетера, вводиться фізрозчин, який дозволяє визначити наявність новоутворень з великою точністю на знімку. Також застосовують методику гістероскопії. Для цього в порожнину матки поміщається вузький шланг з камерою на кінці. Таким чином можна візуально визначити наявність, кількість і розміри поліпів. За допомогою даної методики також береться зішкріб для гістології.
Лікування
Іноді такі новоутворення розсмоктуються самостійно. У цих випадках жінка може навіть не знати про свій діагноз.
Але при великій кількості поліпів зазвичай їх видаляють хірургічно. На сьогоднішній день існує два основних варіанти операцій. Перший – старий і добре відомий. Це вискоблювання. Другий застосовується коли поліпи ростуть на ніжці. За допомогою спеціального інструменту доктор накидає на відросток джгутик і перетягує його.
І в першому і в другому випадку операції передує обов’язкове дослідження розташування і розмірів утворень.
Останнім часом лікарі намагаються лікувати поліпи медикаментозно. Так, жінкам до 35 років зазвичай призначають оральні контрацептиви: Ярину, Жанін, Регулон. Після 35 років – Дюфастон, Утрожестан, Норколут. Після 40-ка років – Золадекс, Диферелин, Лейпрорелін. Гормони беруть за спеціальним графіком.
Якщо поліпи привели до запалення, додатково виписують антибіотики.
Вагітність при наявності поліпів
При невеликих новоутвореннях вагітність цілком може наступити. На жаль, поліпи здатні провокувати відшарування плаценти. Дитина буде отримувати недостатньо харчування, а в деяких випадках ситуація може призвести до викидня.
Якщо поліп травмується зростаючим плодом можлива кровотеча. В даному випадку жінка повинна, якомога швидше, звернутися за медичною допомогою.
Профілактика поліпів
1. Відмовтеся від вживання м’яса, якщо ви не впевнені в тому, що тваринам не кололи гормонами.
2. По можливості вибирайте для проживання екологічно чисті райони.
3. Одягайтеся тепло.
4. Займайтеся спортом (це стимулює кровообіг).
5. Не призначайте собі гормональні препарати без консультації з лікарем.
6. Регулярно відвідуйте гінеколога.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...