Полегшуємо біль у різні періоди перейм

pereymiЯк полегшити біль при перших, більш слабких переймах 

Як тільки почалися перейми, краще не лежати на ліжку, а навпаки, як можна більше ходити. Це сприятиме швидшому розкриттю шийки матки. Так само варто періодично відвідувати санвузол, щоб звільняти сечовий міхур. Допомагають вправи з дихання: спочатку глибокий вдих через ніс, як тільки відчуєте, що починаються перейми, потім повільний видих через рот, коли біль починає «спадати». Вдих припадає на початок перейм, а видих починається на їхньому піку.

Як полегшити біль при сильних переймих

Між переймами може з’являтися досить сильний біль у районі попереку. Допомогти в такому випадку можна масажуючи кулаком спину рухами вгору-вниз, вправо-вліво. Дуже добре, якщо ви пішли народжувати з партнером, масажувати спину зможе він. Дихальні вправи тут вже не допоможуть. У цей період можна дихати «по-собачому». Це допоможе вам пережити сутичку без стогонів і крику. Дуже добре, якщо в пологовому блоці є ванна. Наповніть її на 1/3 теплою водою і сядьте в неї. Під час перейм поливайте живіт теплою, але не гарячою водою. Це допоможе вашим м’язам трохи розслабитися і біль буде слабкішим.

Що робити на піку перейм

Третій період перейм найважчий. Його не можливо полегшити, бо фізичний біль неможливо зменшити, але тут може допомогти ваш психологічний настрій. У цей момент думайте про те, що ще 20 хвилин — і ви нарешті зустрінетеся зі своїм довгоочікуваним малюком. Коли почнуться потуги, ви це зрозумієте. Буде бажання спорожнити кишечник. А як тільки дитинка лежатиме на грудях, ви будете здивовані, адже від болю, який ви відчували ще 5 хвилин тому, не залишиться і сліду.

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...