Покриття shellac: всі за і проти

Покриття shellac всі за і проти

Кожен сезон виробники найрізноманітніших покриттів пропонують нам нові відтінки лаків – соковиті, екзотичні, пастельні, перед якими неможливо встояти. Ідеальне покриття – це не тільки колір. Не менш важливі стійкість і тривалий час носіння. Ще кілька років тому нам залишалося тільки мріяти, щоб лак тримався два тижні, а з появою shellac ми можемо зробити стійке покриття в будь-якому салоні від економ до лакшері. Таке задоволення сьогодні цілком доступне, і його може дозволити собі кожен. Але не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Автор статті – одна з наших дописувачів

Перший досвід

Я зробила свій перший манікюр зі стійким покриттям shellac (шелак) в салоні краси «no name» – звичайному, середньостатистичному, із середньою ціновою політикою (манікюр + покриття шелак для нігтів 450 грн.). На виході хотілося отримати доглянуті, гарні нігті, покриття на яких би трималося якомога довше. На жаль, надії не виправдалися, а замість бажаного френча, з майстерно зробленої лінією посмішки, було отримано варіант «тяп-ляп». Так, і саме покриття початок злазити з нігтя вже на 3-й день: шматочок лаку буквально відколовся. Неприємність ускладнювалася тим, що шелак неможливо видалити з нігтя як звичайний лак – потрібно знову йти в салон для цієї процедури. Розчаруванню не було меж, гроші були витрачені дарма, надії не виправдалися, а повторювати помилки більше не хотілося. Я вирішила, що це був той самий «перший і останній раз».

Що таке стійке покриття shellac? – Це гібрид гелю і лаку. І наноситься він не як звичайний лак, тобто в домашніх умовах зробити такий манікюр не вийде. Гібрид лаку і гелю shellac від компанії CND з’явився в 2010 році і повністю перевернув індустрію нейл-дизайну. Виробник запевняє, що покриття не сколюється і зберігає яскравість і блиск до двох тижнів, а це саме те, що мені не вистачало для повного щастя.

Повторне дослідження, або про те, що Перший досвід – це не зовсім досвід

Знайомі порадили відвідати більш дорогий салон краси, де для мене буквально відродили shellac з небуття моєї свідомості. Зізнаюся, я чинила опір, приводила безліч вагомих контраргументів, але незважаючи на це, через 15 хвилин із задоволенням і азартом пішла на нову авантюру, погодившись зробити це покриття ще раз. На мої запевнення, що у мене вже один раз був невдалий досвід з шелак, майстер манікюру Катерина парирувала мені, що «один раз» – це не зовсім досвід. І ось чому.

Катерина: «В технології нанесення шелак дуже важлива майстерність майстра. Якщо він все робить так, як потрібно, дотримується вимог технології нанесення покриття, шелак буде триматися мінімум 2 тижні ».

Зважившись на другу спробу, я довірила свої руки фахівцю, і паралельно розмовляла з нею на манікюрні теми.

Зізнатися, серед усього розмаїття відтінків лаків, які представлені в «nail-барі» салону, вибрати колір покриття дуже складно – хочеться все і відразу. Я зупинила свій вибір на модних відтінках: небесний Azure Wish і виноградний з перламутром Grape Gum. Ці відтінки були в тон моєму настрою, стилю одягу і моїм аксесуарам – сумці і окулярам. І як дизайну – актуальний вже кілька сезонів місячний манікюр.

Я розвідала, від чого ще, крім професіоналізму nail-майстри, залежить, як довго протримається шелак на нігтях?

Нігтьова пластина повинна звикнути до стійкого покриття, перший раз може бути не показником. До того ж стан нігтів у всіх різний, найдовше шелак тримається на здорових, міцних нігтях. На ослаблених менше. Але у шелак є важлива перевага: крім своєї декоративної функції, він має здатність впливати благотворно на ослаблені нігтьові пластини, зміцнюючи їх і усуваючи такі неприємні явища, як ламкість і відшаровування.

Я чула, що шелак, навпаки, псує нігті – після нього вони стають м’якими і слабкими.

Мені пояснили, що таке можливо, але тільки в тому випадку, якщо знімати шелак самостійно. Здирати його з нігтя категорично не можна. Тому що в цьому випадку пошкоджується сама нігтьова пластина, верхній шар деформується. Якщо ж робити корекцію або знімати шелак в салоні, то нічого з нігтем поганого не станеться. Шар створює еластичне покриття, що пом’якшує удари. Він допомагає тонким і м’яким нігтям стати жорсткішими, а тендітним – пружними і гнучкими. Ніготь, що знаходиться під захистом міцного шару гель-лаку, не ламається і не пошкоджується.

Зараз існує мода на все екологічне. І якщо вже я опинилася у відомому преміум салоні, то мені цікаво було дізнатися, чи можна застосувати приставку «еко» до покриття шелак?

У його складі відсутні шкідливі органічні речовини – дибутилфталат, толуол, формальдегід. Тому його відносять до біопрепаратів. шелак не містить шкідливих речовин, зате він має властивості, які допомагають зробити ніготь міцніше, а не руйнують його. І варто зазначити, що шелак гіпоалергенний.

На цей раз я була дуже пильна. Я вирішила, що буду ретельно контролювати весь технологічний процес, адже від дотримання технології залежить результат, яким я маю намір милуватися 2 тижні. Отже, як правильно наносити шелак?

Процедура нанесення шелак вимагає дотримання всіх етапів, які і гарантують чудовий результат.

Етап 1. Підготовка. Поверхня нігтя повинна бути гладкою і рівною, щоб шелак ліг рівним шаром. Баф або полірувальна пилочка використовуються для того щоб забезпечити подальше «зчеплення» гель-лаку з нігтем. Акуратно обробляється кутикула, нігтьовій пластині надається потрібна форма, і знежирюється за допомогою спеціальної рідини. Ми використовали засоби La Ric.

Етап 2. Основа. Створюючи базовий шар, фарбується вся поверхня нігтя цілком, не залишаючи порожніх місць і згладжуючи нерівності. Потім поверхню висушується УФ-лампою.

Етап 3. Кольоровий шар. Використовуючи яскраві або відтінки необхідно застосовувати як мінімум 2 шари шелаку, висушуючи кожен УФ-лампою протягом двох хвилин. Потрібно приділяти особливу увагу зрізу нігтя і фарбувати його особливо ретельно, як би «запечатати», уникаючи, таким чином, ймовірного відшарування лаку.

Етап 4. Захист. Верхній шар засобу допомагає зберегти яскравість і блиск поверхні, не допускаючи виникнення подряпин і відколів.

Етап 5. Видалення липкого шару. Після завершення фарбування на нігтях залишається липка речовина, яка легко видаляється знежирюючим засобом, що не містить ацетон.

Якої довжини має бути нігті при нанесенні шелак?

Мені особисто подобається, коли мої нігті органічної довжини, не більше 1-2 мм, вони виглядають більш природно, з такою довжиною мені дуже комфортно. Наші погляди з майстром збіглися – на таких нігтях, як у мене, ідеально виглядатиме абсолютно будь-який яскравий колір. Відрослий верхній край в кілька міліметрів дуже бажаний. Цей негласний факт дуже часто стає запорукою додаткової стійкості покриття.

Коли потрібна корекція шелак?

Ідеальне покриття зберігається не менше двох тижнів, в залежності від швидкості росту нігтьової пластини.

Результати тест-драйву

Результат вийшов чудовим: блискучі нігті, стильний манікюр. Покриття протрималося 17 днів, ніготь уже відріс досить сильно, і ось тут виявилося ще однин факт професійно виконаної роботи – ідеальна лінія «посмішки», без набряків і хвиль, практично «дзеркальний френч». Після зняття покриття нігтьова пластина залишилася красивою, доглянутою – ніяких деформацій і пошкоджень я не помітила.

Я молода мама, моєму малюкові 2 роки. День у день через мої руки проходить величезний трафік справ з повсякденними побутовими клопотами: прибиранням, готуванням, миттям посуду, пранням, прогулянками, іграми в пісочниці, короткими зустрічами з подругами, виїздами за місто, а також моментами сімейного дозвілля і спілкування з чоловіком. Для мене важливо щоб руки були в ідеальному стані, але при цьому не менш важливо – раціонально використовувати час і гроші.

Декілька порад:

  • Плануйте бюджет: надання форми нігтям з подальшим стійким покриттям в салоні преміум класу коштує 400 грн. Якби я зробила шелак в іншому салоні, і його б довелося знімати в моєму салоні, то за це довелося б доплатити (250 грн.). Коли я повернулася в свій салон через 17 днів, для зняття і подальшого покриття, то нічого доплачувати не довелося, тому що зняття включено у вартість покриття, якщо воно виконано в одному і тому ж салоні. Однозначно, вигідніше робити шелак в одному і тому ж салоні (зняття і відразу ж покриття), регулярно, 2 рази на місяць.
  • шелак навряд чи підійде тим, хто звик оновлювати колір і дизайн манікюру кожні 2-3 дні.
  • Дозуйте задоволення. SPA-манікюр з подальшим покриттям шелак в один і той же день несумісні, так само як і поживний догляд перед покриттям або парафінотерапія. Якщо вам пропонують SPA-догляд або SPA-манікюр перед покриттям шелак, то задайте майстру питання. Знежирити нігтьову пластину так, як цього вимагає шелак, буде неможливо, тому що після відходу або SPA-процедур вона буде глибоко насичена ефірними маслами, через це стійке покриття почне швидко відшаровуватися.
  • Вчіться носити шелак. Це вимагає часу і старанності, так само як і оволодіння гарними манерами. У мене є знайомі, яким дуже складно дається ця наука, бо на їхню думку, звичка смикати свої нігті у них закладена на генетичному рівні, і тоді виникає спокуса здерти плівку самостійно. Деяких дратує, коли шелак починає відростати, і виявляється нерівний контур по лінії кутикули.
  • Неточне дотримання поетапного нанесення покриття, недостатнє знежирення нігтьової пластини, неповна просушка в УФ-лампі може вплинути на тривалість носіння шелак. Якщо ви контролюєте технологічний процес і виконуєте всі рекомендації, а шелак не тримається – спробуйте зробити покриття у інших майстрів, при цьому міняти салон зовсім не обов’язково. Зміна салону – це крайній захід.

Висновки, які я зробила: від професіоналізму nail-майстра залежить дуже багато. Стійке покриття shellac – це дуже зручно. Руки виглядають доглянутими, колірна палітра настільки багата, що під час кожної корекції можна вибирати нові відтінки і насолоджуватися манікюром, як мінімум, 2 тижні. Майстер мені порадила, щоб уберегти себе від непотрібних розчарувань і продовжити термін «життя» покриття на нігтях, в побуті використовувати гумові рукавички. Я прийняла до уваги цю пораду, тому мій результат – 17 днів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...