Погода в домі

Погода в доміДумка багатьох вчених збігається в тому, що в нинішній час функції сім’ї змінилися. Колись вона була потрібна для продовження роду, певного статусу і просто для розвитку особистості. Тепер же сім’я – це тиха гавань, в якій можна спокійно пережити всі бурі й урагани зовнішнього світу. Клімат у сім’ї – дуже важлива складова життя. Від чого залежить психологічний клімат у сім’ї, до чого призводить, навіщо він взагалі потрібен?

Що ж все-таки таке, цей клімат? Насправді, поки ще ніхто не дав цьому явищу точного визначення. Якщо сказати просто, це все ті відчуття, почуття та емоції, які людина переживає, потрапляючи в ту чи іншу обстановку, і перебуває там якийсь час.

Який він, клімат?

Психологи виділяють два типи погоди у будинку:

  1. негативний;
  2. позитивний.

У першому випадку, між членами однієї сім’ї немає взаєморозуміння і взаємодопомоги. Між чоловіком і дружиною немає спілкування, яке буває між люблячими людьми. Вони якось відсторонено і нудно цікавляться справами один одного. Ще гірше, якщо у них є діти. Малюки на собі відчувають всю цю негативну обстановку. Але все це не означає, то це якась сім’я алкоголіків чи наркоманів. Швидше за все, це навіть матеріально забезпечені люди. Просто вони звикли відкуповуватися від усього грошима, не маючи бажання вникати в проблеми глибше.

Вплив психологічного клімату

Сприятливий психологічний клімат у сім’ї – це другий вид відносин в будинку. Це абсолютно протилежна картинка того, що описано в попередньому абзаці. Хороша сім’я відрізняється тим, що в ній кожен член намагається піклуватися один про одного. Погода в такому будинку завжди сонячна і привітна, туди хочеться повертатися і звідти не хочеться йти. Подружжя завжди намагаються проводити час разом, займаючись улюбленою справою. Діти в таких сім’ях більш врівноважені і спокійні. Всі члени цієї маленької комірки доброзичливі й уважні до оточуючих. Хоча і тут можуть трапитися сильні урагани і вихори, адже ніхто не застрахований від них, але наслідки тут менш руйнівні.

Від чого залежить психологічний клімат у сім’ї в принципі вже зрозуміло, а на що ж він впливає? Ось основні фактори:

  1. психологічне здоров’я
  2. фізичне здоров’я
  3. тривалість життя
  4. розвиток людини, як особистості

Психологічний стан безпосередньо залежить від стану сімейних відносин. Якщо сім’я хороша, то й люди відчувають себе задоволеними і потрібними. А от якщо в сім’ї нестабільна обстановка, то людина нервує, психує, емоції розпалюються. І тоді недалеко до депресії і нервового зриву.

Як кажуть, душевні хвороби ведуть до фізичних захворювань. І це не міф. Дійсно, якщо в родині дуже часто відбуваються конфлікти, суперечки та сварки, то морально людина виснажується. У нього починаються нервові захворювання, які дуже часто перетікають в хвороби травного тракту. Шкірні висипання теж можуть бути від некомфортної обстановки навколо. Так, що правду кажуть, що всі хвороби від нервів.

Тривалість життя так само безпосередньо залежить від відносин з близькими. Адже не дарма ж на Кавказі дуже багато довгожителів! Там старших всі поважають, і до цього порядку привчають з дитинства. Літня людина в такій сім’ї почуває себе потрібною, не обділеною увагою. Його слухають, з ним радяться. Мабуть, ось таких відносин не вистачає багатьом.

Досягають в житті більшого люди, у яких надійний і міцний тил. Якщо у людини за спиною люди, які вірять в нього і в його успіх, то все вийде, можна не сумніватися. А от якщо він оточений вічно незадоволеними і зайнятими тільки собою членами сім’ї, наврятчи його чекають великі відкриття.

Сприятливий психологічний клімат у сім’ї

Як повернути сонечко?

У разі виникнення нерозуміння, всі члени сім’ї повинні прийти до рішення змінитися. Треба знайти більше точок дотику. Потрібно заново вчитися жити разом, вивчати один одного і любити. Якщо все дуже запущено, то варто звернутися до фахівця, наприклад, до сімейного психолога. І тоді, клімат у сім’ї налагодиться і все буде чудово!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...