Погане самопочуття під час вагітності. Що робити. На що звернути увагу.

погане самопочуття

Дві заповітні смужки на тесті для визначення вагітності зазвичай змінюють життя жінки докорінно. Радість від усвідомлення себе майбутньою мамою поєднується з підвищеною тривожністю про здоров’я малюка. Занепокоєння і відповідальність найчастіше проявляються у вигляді надмірної уваги до власних відчуттів. У результаті легке нездужання може послужити приводом до серйозного стресу: «А раптом зі мною щось не те». Якщо вас турбують подібні думки – почитайте про те, які болі під час вагітності небезпечні для мами і майбутнього малюка, а на що не варто звертати зайвої уваги.

Якщо захворів животик

Неприємні відчуття в цій області зазвичай лякають жінок найбільше.

Найбільш серйозні болі, викликані симптомами викидня. Вони дають про себе знати різкими нападами в нижній частині живота, як при менструації. Можуть супроводжуватися кров’яними виділеннями. Якщо у жінки, крім іншого, спостерігаються напади нудоти і непритомність, можна запідозрити розрив труби при позаматковій вагітності.

Якщо болі спровоковані нападами холециститу, апендициту, панкреатиту, Жінка може відчувати різкі або монотонні напади в поєднанні зі слабкістю та / або підвищеною температурою тіла. При подібних симптомах, також як і в попередньому випадку, слід негайно звернутися до лікаря.

Коли причиною неприємностей є кишечник, швидше за все, він проявить себе різями в нижній частині живота. Крім того, неприємними супутниками порушеного травлення виступають коліки і відчуття тяжкості в животі.

Болі в підребер’ї бувають наслідком проблем з жовчним міхуром або шлунком.

Коли «тягне» поперек

У більшості випадків «ниюча» спинка досить нешкідлива, хоча це дуже неприємно. Тим не менше, і тут бувають свої «підводні камені», часом досить гострі. Приміром, різкі болі в спині може спровокувати зсув хребців, що трапляється не так уже й рідко на останніх місяцях вагітності, а також защемлення нервів. Крім того, болі в попереку бувають супутниками різних захворювань нирок, особливо, якщо вони супроводжуються підвищенням температури тіла, набряками, слабкістю.

Болі в паху

Є сигналом безлічі захворювань, у тому числі

  • гриж, як наслідок розтягнення зв’язок і слабшання опорних тканин,
  • запалення лімфовузлів, як результат інфекційного захворювання,
  • сечокам’яної хвороби,
  • варикозу,
  • іноді болі в паху можуть бути викликані також остеохондрозом.

Неприємні відчуття в області куприка

Зазвичай це болі, що віддають в промежину. Найбільш поширені причини:

  • старі травми і мікротріщинкі,
  • розширення тазової кістки,
  • незадовільна робота шлунка або кишечника,
  • проблеми в галузі неврології,
  • а також, на жаль, загроза викидня.

Якщо болять ніжки

У майбутніх мам це дуже поширене явище. Причинами його можуть бути звичайна втома від надмірного навантаження, що розвивається плоскостопістю, набряки і варикозне розширення вен. Сильні різкі болі зазвичай виникають при судомах, через нестачу вітамінів і мінералів в організмі майбутньої мами (головним чином кальцію). Вкрай неприємні відчуття, аж до неможливості нормально пересуватися якийсь час з’являється при розбіжності лобкової кістки.

Головний біль

У більшості випадків є наслідком стресів і гормональної перебудови. Але може виникнути також при шийному остеохондрозі, підвищенні артеріального тиску та ін.

На закінчення

Про нездужання під час вагітності слід обов’язково повідомляти лікаря. При цьому якщо болі носять сильний різкий характер, супроводжуються підвищенням тиску, нудотою, запамороченням, кров’яними виділеннями або схожі на сутички, слід негайно викликати швидку допомогу. У всіх інших випадках – постарайтеся розслабитися, присісти або навпаки походити на свіжому повітрі. Якщо симптоми вщухли лише на час – сходіть позапланово на консультацію до свого гінеколога.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...