Подушка для немовляти – поради з вибору

Подушка для немовляти - поради з виборуСон – один з ключових чинників гарного самопочуття, гарного настрою та здоров’я людини. А чи варто говорити про те, яке значення повноцінний і комфортний відпочинок грає для новонародженого? Саме з цієї причини до вибору приладдя для сну необхідно підходити з усією серйозністю. Настійно не рекомендується купувати матрац і подушку до народження дитини, тому що дуже важливо враховувати фізіологічні особливості кожного малюка. Перед тим як купувати подушку для новонародженого, незайвим буде проконсультуватися з лікарем.

Основні критерії вибору подушки для немовляти:

  1. Безпека та гіпоаллергенність.
  2. Якість і зносостійкість.
  3. Наявність термоізоляційнних властивостей.

Вибір моделі подушки для новонародженого

До 1 місяця дитині взагалі подушка не знадобиться, достатньо буде лише звичайної пелюшки, складеної вчетверо. За цей час батьки як слід можуть вивчити особливості організму своєї дитини і підібрати серед численних видів і моделей саме ту подушку, яка підходить саме йому. Виходити потрібно від особливостей поведінки та фізіології малюка. Наприклад, подушка проти задухи стане прекрасним варіантом для дитини, якщо його мучать гази або він любить спати на животику. Похила подушечка підійде для малюка, який часто відригує, а подушка-підтримка зі спеціальними фіксаторами забезпечить спокійний сон.

подушка метеликОртопедична подушка-метелик являє собою особливий валик у формі кільця. Ямка, яка утворюється в центрі, призначена для того, щоб добре зафіксувати голову. Вона призначена для нормального формування і розвитку кісток черепа, але перед покупкою такої подушки незайвим буде проконсультуватися з лікарем.

Підтримуюча подушка також сприяє правильному зрощенню кісток черепа. Деякі дітки дуже часто відригують, тому, виходячи з запобіжних заходів, рекомендується укладати їх то на один бік, то в інший. Підтримуюча подушка складається з бічних валиків, які відповідають за фіксацію, і тканини, на якій і розміщується головка малюка. Цей варіант дозволяє фіксувати положення дитини на боці.

Подушка від задухи являє собою цільний губчастий блок. Завдяки пористій структурі малюк зможе вільно дихати, навіть коли буде спати вниз особою.

Для повноцінного сну і відпочинку малюка подушка у формі півмісяця навряд чи підійде. Але якщо малюкові більше подобається спати на боку, то, підклавши її під спинку, вийде закріпити позу. І для грудного вигодовування вона буде дуже доречна.

підголівникШирина подушки-підголівника приблизно така ж, як і ширина ліжечка, але тільки не дуже товста. Нахил 15 градусів забезпечує комфортний сон, а завдяки такій величині голівка не буде з неї скочуватися або сповзати.

Використовувати традиційну подушку до 1 року настійно не рекомендується. Але якщо ж варіант з складеною пелюшкою недоречний, то до подушки пред’являється цілий ряд вимог. Її товщина ні в якому разі не повинна бути товще плічка дитини, а хребту потрібно залишатися рівним абсолютно в будь-якому положенні. М’якість – помірна, а за розміром вона майже така ж, як і ширина ліжечка.

Найважливіша вимога, яка повинна пред’являтися до дитячої подушки – бездоганна якість. Це стосується не тільки матеріалу, якості швів, але й наповнювача. Від того, наскільки малюкові зручно буде спати, безпосередньо залежить його здоров’я і настрій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...