Подорожуємо з малюком

Подорожуємо з малюком

Поїздка на відпочинок або до рідних завжди була для дітей особливим заходом. Подорож починають обговорювати за кілька тижнів, а то й місяців. Клопоти з пакування валіз і сумок стають чимось схожі на передсвяткові. А після повернення, в шкільному творі на тему «Як я провів літо» буде написаний докладний звіт саме про цю поїздку, навіть незважаючи на те, що і займала то вона, можливо, всього кілька днів.

Тим не менш, малюки не завжди легко переносять довгоочікувану подорож. У машині чи літаку дитину може сильно заколисувати, на поїзді – протягло і т.д. Як же уникнути неприємних проблем?

Подорож на автомобілі

Це один з найбільш зручних варіантів пересування з маленькою дитиною. Ви самі вибираєте маршрут, можете зупинитися в будь-якому вподобаному місці. Крім того, є можливість взяти необхідну кількість речей, обмежуючись лише місткістю багажника.

Основні проблеми:

  1. заколисування
  2. безпека

Щоб малюк добре себе почував – постарайтеся не перегодовувати його перед поїздкою, особливо жирними і важкими стравами. Але сідати в машину на порожній шлунок теж не бажано. Крім того, краще всього розташувати дитину так, щоб вона дивилась в лобове вікно. Як можна більше розмовляйте з малюком і, робіть побільше зупинок в дорозі.

Відносно безпеки – головне не порушувати загальноприйняті правила. Користуйтеся спеціальним дитячим автомобільним сидінням. Не допускайте того, щоб поряд з малюком знаходилися гострі і дрібні предмети. І все буде чудово.

Мандрівка залізницею

Поїзд – найбільш безпечний і дешевий вид транспорту. Але, на жаль, один із самих повільних. Тому дуже важливо завчасно подбати про дозвілля малюка.

Якщо поїздка має бути довга, обов’язково візьміть з собою що-небудь з даного списку.

Настільні ігри. З їх допомогою можна не тільки відвернути дитину від стомлюючого подорожі, але і легко познайомити його з маленькими сусідами по вагону.

Олівці і альбом. В цілях безпеки краще вибирайте спеціальні кольорові крейди для паперу.

Книжки.

Карту. Малюкові буде дуже цікаво стежити за ходом прямування поїзда. Крім того, за допомогою атласу, можна пограти в пошук міст на задану букву, навчитися визначати відстань і багато іншого.

Подорож на літаку

Повітряний переліт – одне з найбільш пам’ятних і радісних подій у житті дитини. Малюкам дуже подобається дивитися в ілюмінатор, спостерігаючи за тим, як дома перетворюються на сірникові коробки, а дороги – в довгі стрічки. Діти також, зазвичай, із захватом спостерігають за стюардесами, їдять те, що приносять на красивих тарілочках. Та й просто сама думка про те, що сонечко тепер зовсім близько, а хмаринки можна майже що помацати руками, призводить карапузів в невимовний захват.

Найбільш серйозні проблеми в літаку для малюків – заколисування і закладання вушок при зльоті / посадці. Перша вирішується майже також як і в автомобілі. При необхідності можна звернутися за допомогою до лікаря, який випише спеціальні таблетки.

Що стосується закладання вушок, спробуйте заздалегідь намочити в гарячій воді пару серветок і безпосередньо перед приземленням докласти хусточки до голови дитини. Цей рецепт радять бортпровідниці, і зазвичай він непогано допомагає як дітям, так і дорослим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...