• Без категорії

Початок пологів

Початок пологів Найчастіше пологи починаються з схваток. Схватки – це регулярні скорочення матки, що супроводжуються болями, що тягнуть, внизу живота і (або) в поясниці.

Спочатку схватки слабкі, тривають декілька секунд, а проміжок між ними складає 10-12 хвилин. Іноді схватки відразу починаються через кожні 5-6 хвилин, але не дуже сильні. Поступово схватки стають частішими, сильнішими, тривалішими, хворобливішими.

Звичайно у первородящих схватки тривають 10-12 годин, у повторнородящих 6-8 годин.

Іноді схватки бувають рідкими – через 20-30 хвилин. Це не родові схватки, а передвісники пологів. Якщо вони вас не дуже стомлюють, то можна почекати і не їхати в пологовий будинок. Можливо, що все припиниться. Їхати в пологовий будинок краще, коли схватки частіші, ніж 1 раз на 10 хвилин.

Інший варіант початку пологів – це вилиття навколоплідних вод або їх підтікання невеликими порціями. У такому разі вже не потрібно чекати початку схваток, а краще відразу поїхати в пологовий будинок, оскільки чим довше безводний проміжок, тим більше вірогідність ускладненого перебігу пологів, проникнення інфекції в матку і до плоду.

Терміново потрібно їхати в пологовий будинок, якщо з’являються кров’яні виділення із статевих шляхів. Це може привести до серйозних ускладнень і вимагає медичного обстеження і спостереження.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...