Початок пологів: дії чоловіка

Початок пологів дії чоловіка Початок пологів, незважаючи на довгий період виношування малюка і психологічну підготовку подружжя до самого процесу пологів, завжди момент стресовий і хвилюючий. Із настанням його головне для чоловіка і дружини – не розгубитися і робити правильні і давно перевірені іншими дії. Больові відчуття породіллі не завжди дають їй можливість зібратися з думками і сконцентруватися, тому чоловік повинен взяти на себе деякі дії при початковому етапі пологів.

Нерідко жінки за порадою лікаря лягають в пологовий будинок за деякий час до передбачуваного терміну пологів. А й значна частина вагітних воліє чекати початку пологів вдома у рідних стінах і поряд з чоловіком.

Ніхто не знає того часу, коли почнуться перейми, тому чоловікові потрібно бути постійно на зв’язку з дружиною, щоб в будь-який момент вона могла повідомити йому про свій вступ до першого етапу пологів.

У випадку, якщо жінка вступила в перший етап пологів – у неї вдома почалися перейми, проміжок між якими поки досить значний – 20-25 хвилин, то дії чоловіка, який знаходиться поруч з нею, повинні бути чіткими і спокійними. Якщо не зібрані речі та документи в родовий будинок – є час зібрати їх, якщо зібрані – можна спокійно зателефонувати лікарю, з яким укладено договір, або в швидку медичну допомогу для транспортування дружини в медичний заклад. Якщо раптом відійшли води, то чекати в цьому випадку небезпечно. У цьому випадку чоловікові, незважаючи на запевнення дружини почекати ще трохи, слід зателефонувати в службу швидкої медичної допомоги або (якщо в цей час у місті автомобільні пробки і лікарі будуть добиратися до будинку породіллі занадто довго – самостійно вжити заходів з термінової доставки дружини в лікарню ).

При очікуванні приїзду карети швидкої медичної допомоги під час хворобливих сутичок чоловікові краще знаходитися поряд, – деякі породіллі саме так набагато краще переносять біль. Присутність поруч рідної людини дозволяє жінці відчути себе захищеною.

Найголовніше з того, що може зробити в цей час чоловік – всіляко словесно підбадьорювати дружину. Особливо це важливо, якщо пологи перші і сама жінка ще точно не знає тих відчуттів, що її очікують. Можна розмовляти не тільки з коханою дружиною, а й з ще не народженим малям – це трохи переведе увагу жінки на дитину і хворобливі відчуття підуть на другий план.

Не менш важливі й дотики до жінки під час сутичок. Краще тримати дружину за руку при найбільш сильному болю. Однак, при цьому потрібно врахувати і те, що не кожна жінка хоче дотиків – іноді, на прохання дружини, чоловікові краще не доторкатися до неї.

До прибуття лікарів чоловікові слід простежити за правильним диханням дружини, так як дитині необхідно нормальне надходження кисню, тому дихання породіллі повинно бути глибоким і частим.

Якщо чоловік твердо вирішив бути присутнім при пологах, то бажано звертати увагу на дії медичного персоналу (на жаль, не завжди їх ставлення до породіллі є уважним, попереджувальним і високопрофесійним, а це загрожує наслідками).

Якщо заздалегідь підготуватися до спільних пологів, отримавши на це схвалення лікарів і їх консультації по правильній поведінці чоловіка в пологовому залі, то можна пройти з дружиною і весь процес народження спільної дитини разом, будучи підтримкою для подружжя у важкі для неї моменти пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...