• Без категорії

Побоювання вагітних жінок

Побоювання вагітних жінокТобі не вдається розслабитися ні на хвилину, постійно переслідують лякаючі думки то про здоров’я чоловіка, то про самопочуття дитини. Стоп! Міняємо пластинку!

Ви не схильні обговорювати деякі теми навіть з близькими людьми. Та що говорити, їх і вголос вимовити жахливо! Ну як сказати коханому, що його від’їзд блискавично малює в твоїй уяві аварію, «швидку допомогу», операційну. Це в кращому разі. Щодо дитини взагалі все гнітючо: втрачу, не вбережу...

Як правило, подібне явище спостерігається у багатьох жінок. Починається воно в період вагітності і триває досить довго. І, що найобразливіше, – не проходить саме по собі.

Родом з дитинства

Психологи відзначають: до стану підвищеної тривожності схильні ті жінки, яких з дитинства лякали. Спершу бабаєм, міліціонером або злою сусідкою-відьмою. Потім важкими наслідками куріння, прийому алкоголю, наркотиків, згвалтування. Зрозуміла справа, мама таким чином прагнула захистити тебе від поганих компаній, безглуздих ситуацій. Але те, як вона живописала подробиці, відклалося в твоїй підсвідомості. Пам’ятаєш, як ти цуралася сторонніх людей, з жахом проходила мимо галасливих підлітків, трималася подалі від підвалів?..

Зізнайся собі, що тоді дійсно було дуже страшно.

Проте ти вже доросла і знаєш, що біда зустрічається рідко. А ще постарайся усвідомити: твоя мама злегка перестаралася. В результаті ти не умієш веселитися, до цього дня багато в чому собі відмовляєш, важко йдеш на контакт з оточуючими, не довіряєш навіть найближчим.

Будь чесна з собою, пригадай себе тією маленькою беззахисною дівчинкою. Можливо, поплач (від цього стане легшим!).

Випробовувати образу на маму – це абсолютно нормально. Проте не варто тут же хапатися за мобільний і обвинувачувати її у всіх смертних гріхах. Пиши все, про що думаєш! А потім спали свої рукописи і скажи: «Все пішло з попелом».

На зв’язку

Під час вагітності у жінок загострюється інтуїція, відчувається зв’язок зі Всесвітом. Інші вперше замислюються про релігію. Молода мама раптово осягає те, що раніше їй було не дано. Ти знаходиш потрібні слова, щоб утішити подругу, бачиш несподіваний вихід з складної ситуації, в якій опинилася людина. І… у якийсь момент віриш, що розгадала секрет життя. Здається, те, про що ти подумала або сказала, збувається. І тут починаєш лякатися деяких своїх думок.

Ще в давнину вірили, що думка матеріальна, так що ти Америку не відкрила. Але спробуй осягнути приховане, глибинне значення цього твердження. Ти думаєш про погане – воно трапляється. Почни ж нарешті мислити про хороше!

Томливе очікування

Сама по собі вагітність – новий для тебе стан. Ти мало про неї знаєш, хоча і прагнеш заповнити пропуск в знаннях: читаєш книги і журнали, спілкуєшся на відповідних форумах, розпитуєш лікаря. Проте статус учениці примушує тебе у всьому сумніватися. Віра зміняється тривогою. А раптом автор статті помиляється? А що коли лікар чогось недоглядів?.. Ти стаєш недовірливою, тебе легко переконати, щось вселити. Тому фразу, упущену кимось в жіночій консультації, приймаєш на свій рахунок. Непідтверджений діагноз лікаря вважаєш вироком. Переживаєш, нервуєш… Коли ввечері ти прагнеш ні про що не думати, заснути і відпочити, стає ще гірше. Уві сні образи придбавають загрозливі розміри.

Вчися перевіряти ще раз інформацію. Наприклад, тебе цікавить ризик передчасних пологів. З’ясуй у лікара чому так відбувається, прочитай в Інтернеті думку як офіційної, так і нетрадиційної медицини, дізнайся точку зору психологів. Яка тобі ближча? Що загального є у всіх? Якими фактами вони оперують? Все це допоможе тобі сформувати свій погляд. Отже, багато «страшилок» не знайдуть відгуку в твоїй душі, ти просто усміхнешся, переконавшися в некомпетентності тієї людини, яка тебе лякає, не більше.

А ще попроси чоловіка теж досліджувати питання, що цікавить тебе. Потім все обговорите і вирішите, до чиєї точки зору прислухатися. У момент сумнівів проси у коханого підтримки. Він неодмінно знайде потрібні слова, які подарують тобі спокій.

Господиня життя

Чи згодна ти, що своєю долею можна управляти? А з тим, що, думаючи про хороше і скоюючи благі справи, ми притягаємо позитив? Чи віриш ти в Бога або вищі сили, які роблять вплив на наше життя? Так? Тоді хай ця віра стане опорою для тебе!

Прагни виконувати все, що від тебе залежить. Піклуйся про себе і чоловіка. Коли народиться дитина, даруй йому любов і ніжність. Пообіцяй, що нікому не даси його в образу, навіть собі. Тому не станеш закривати малюка від світу, підживляючи свої страхи, а відкриєш йому нові горизонти. Можливо, доведеться виховувати в собі спокій і стійкість. Змирися з тим, що існують речі, непідвладні розуму, логіці. Тому і трапляються події, на які ми не можемо вплинути. Але так само доля дарує нам і приємні сюрпризи. Не чекай від неї каверзи, навпаки, налаштуйся на краще. І тоді воно обов’язкове буде.

Джерело: tvoymalysh

Поділитися в...

Вас може зацікавити...