По годинах або на вимогу – вибираємо режим вигодовування

по годинах або на вимогуГодування на вимогу означає, що мама дає груди своїй дитині тоді, коли вона зголодніла. Годування за режимом – це коли мама дає груди тоді, коли вона вирішила, що дитині потрібно поїсти.

У кожному з цих підходів є своє раціональне зерно, яке і змушує прихильників «за» або «проти» того чи іншого методу дотримуватися своєї точки зору. Ті батьки, які виступають за режим, мають достатню впорядкованість в житті: погодував – зайнявся справами, погодував – відпочив і т.д. Життя батьків, які є прихильниками грудного вигодовування на вимогу дитини, менш впорядковане, тому що їхній малюк може «провисіти» на грудях у мами кілька годин поспіль. Однак цим самим вони дозволяють йому задовольнити свої потреби в близькому спілкуванні з мамою, заспокоїтися (смоктання заспокоює малюків), втамувати спрагу або просто поїсти. Завдяки цьому він росте більш спокійним, а у таких матерів нестача молока зустрічається набагато рідше, ніж у тих, хто годує строго по годинах.

Який режим вважається фізіологічним?

Перші порції материнського молока менше насичені жиром, ніж наступні. Це дає можливість дитині задовольняти потреби в рідині. Захотів він попити – посмоктав груди (це може бути всього лише кілька ковтків або смоктання протягом короткого часу). Зголодніла дитина обов’язково дочекається «жирного» материнського молока, яке виділяється тільки через деякий час від початку смоктання. У цьому випадку малюк не відривається від грудей досить довго. Годування суворо по годинах не враховує цей механізм, змушуючи втамовувати спрагу і приймати їжу в строго відведений час.

Крім цього, надавши можливість самостійно регулювати немовляті кількість випитого молока, батьки формують у нього природне відчуття насичення. Коли ж за дитину вирішують інші, наїлася вона чи ні, то це природне почуття насичення стає не таким виразним, що згодом може обернутися проблемою ожиріння через підвищений апетит.

Як видно, саме грудне вигодовування на вимогу є найбільш фізіологічним, тому краще зупинити вибір на ньому.

Коли краще годувати дитину по годинах?

Погодинне годування використовується для формування сніданку, обіду, полудня і вечері вже дорослої дитини, коли вона їсть і овочі, і каші, і фрукти. А груди навіть в цьому випадку бажано давати на вимогу свого малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...