ПМС! Що робити?

пмс«Приблизно раз на місяць повільно, але вірно настрій у мене псується. У такі дні все валиться з рук, будь-які коментарі оточуючих сприймаються гостро, і мені набагато складніше умовити себе бути продуктивною. Зробивши спробу забутися в потоці інформації соціальних мереж, я можу до сліз засмутитися від замітки про втраченого котика або зворушливого рекламного ролика. З опущеною головою я йду до холодильника, щоб знайти в ньому все саме солодке і з його допомогою втішитися … Приблизно між роздумами про те, як би мені завтра відпроситися з роботи і залишитися в ліжку на весь день, та вечірньої загрозою скандалу через залишену чоловіком на столі невимиту чашку на мене сходить осяяння, і я вирішую заглянути в календар! Так і є: до початку нового циклу залишилося всього декілька днів.»

Знайома ситуація? Відомо, що 8 з 10 жінок відчувають незручності перед початком менструального циклу, і за один-два тижні до «дня ікс» гормональні «американські гірки» несуться вниз, забираючи з собою гарний настрій і самопочуття. Хоча вважається, що передменструальний синдром не несе небезпеки жіночому здоров’ю, очевидно, що ця щомісячна гормональна перебудова значно заважає звичному укладу життя майже кожної жінки.

Якщо вас турбують нерегулярні або хворобливі місячні, погіршення самопочуття і настрою, підвищена дратівливість, не варто закривати очі на ці симптоми або приймати їх як неминуче. Слідуючи декільком простим порадам, ви зможете позбутися їх.

Рух

Спорт – ось те, що поліпшить самопочуття, і фізичне, і душевне. Регулярні кардіотренування по 20-30 хвилин, такі як біг, плавання, швидка ходьба, запобігають неприємним симптомам. Якщо ви вже відчуваєте, що ПМС підбирається до вас, але все ще можете зашнурувати кросівки, вийдіть на легку пробіжку або велосипедну прогулянку! Викид в кров гормонів щастя – ендорфінів допоможе уникнути перепадів настрою, свіже повітря позбавить від головного болю, а покращений кровообіг знизить ймовірність больових відчуттів в перші дні менструації.

Правильне харчування

Особливу увагу варто приділити харчуванню: зверніть увагу на продукти, багаті кальцієм, включаючи молоко, йогурти і сири, а також овочі, такі як брокколі, риба та каші. Доведено, що саме споживання кальцію знижує ризик прояву симптомів ПМС. Харчуйтеся часто, але невеликими порціями: це забезпечить вам відчуття ситості і одночасно легкості в організмі. Також важливо обмежити вживання кофеїновмісних напоїв, замінивши їх на просту воду, – так ви зможете уникнути не тільки набряків, але й відчуття тривоги, які може викликати кава. Не відмовляйте собі в задоволенні від десерту, але пам’ятайте, що десерти не повинні ставати основним джерелом харчування!

Режим сну

Під час гормональної перебудови в організмі важливо ставитися до себе з особливою турботою. У ці дні вам, швидше за все, знадобиться більша кількість сну, щоб відчувати себе відпочившою, тому ввечері відключіть всі гаджети, прийміть розслаблюючу ванну і лягайте спати раніше. Саме сон, а не нові подробиці життя ваших знайомих, зараз так необхідний вам.

Вітаміни і трави

Крім переходу на здоровий спосіб життя, ви також можете допомогти своєму організму, приймаючи вітамінні комплекси.

Пам’ятайте, що саме за допомогою комплексного підходу і регулярної підтримки організму симптоми ПМС стануть для вас лише неприємним спогадом, і ви зможете насолоджуватися життям в будь-який день циклу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...