ПЛЯМИ ВІД РУЧКИ: ЧИМ ВІДІПРАТИ

Питання «як відіпрати ручку» щомісяця вбивають в пошуковий рядок тисячі людей. І в цьому немає нічого дивного – всі ми хоч раз в житті стикалися з такою проблемою. Розповідаємо, як вийти переможцем з цієї непростої ситуації.

Як відіпрати пасту від ручки з одягу

Кулькові ручки, особливо недорогі, легко ламаються: поклав у кишеню брюк або джинсів, випадково сів – і все! А ще такі ручки нерідко підтікають, причому незалежно від того, спрямований пишучий вузол вгору або вниз. Чим відіпрати кулькову ручку? Як вивести сліди в домашніх умовах? Варіантів не так багато, але деякі з них дуже дієві.

Засоби, що містять спирт

В принципі, будь-який побутовий засіб, що має в своїй основі спирт, можна  використати, якщо вам потрібно стерти з тканини чорнило. Це може бути санітайзер або розчинники на основі ізопропілу. В екстрених випадках можна використовувати навіть деякі види лаків для волосся. Сумніваєтеся? Просто погляньте на склад того чи іншого засобу: на етикетці шукайте рядки «етиловий / ізопропіловий спирт», «етанол» або «alcohol».

Не варто використовувати для цих цілей міцні напої – хоча в них і є спирт, інші складові здатні зіпсувати улюблений одяг. Звичайна горілка теж не підійде: концентрації спирту 40% недостатньо.

У будь-якому випадку, перш ніж прибирати пляму, випробуйте засіб десь в непомітному місці, наприклад, на одному з внутрішніх швів. Нанесіть, втираючи невелику кількість рідини, сполосніть і висушіть. Якщо після міні-експерименту ніяких плям на тканині не залишилося, можна переходити до наступного етапу.

Перш за все, захистіть інші шари одягу. Наприклад, якщо потрібно видалити пляму з манжету на сорочці, підкладіть під забруднене місце складений в кілька разів рушник або щільну серветку, щоб рідина не протекла і не забруднила рукав одягу.

Нанесіть спиртовмісний засіб на пляму і прилеглу до неї область тканини. Дайте засобу вбратися – зазвичай достатньо 10 хвилин.

Потім нанесіть, втираючи, прямо на пляму і область навколо неї кілька крапель рідкого прального засобу.

Останній етап – машинне прання. Виперіть забруднену річ в одному зі звичайних (не експрес) режимів, краще окремо від інших речей. Якщо однієї такої процедури виявилося недостатньо, повторіть всі етапи ще раз.

Засоби побутової хімії

Чи можна очистити одяг від кулькової пасти, просто виправши її в машинці? Якщо коротко, то так. Інша справа, що з чорнильними плямами впорається не кожен порошок. Рекомендуємо вибирати миючі засоби, спеціально створені для боротьби з плямами і складними забрудненнями.

І ще кілька порад …

У дев’яти випадках з десяти описані нами рецепти допоможуть відмити чорнильні плями з будь-якої речі – навіть з білого одягу. Вони підійдуть і для бавовни, і для льону, і для синтетичних тканин. Головне – не поспішати і бути готовим до того, що процедуру доведеться повторити 2-3 рази. Якщо якийсь із способів не допоміг, не втрачайте самовладання і спробуйте інші варіанти.

Ось що використовують досвідчені домогосподарки:

Розчин господарського мила. Мило натирається на дрібній тертці і розчиняється в невеликій кількості теплої води. Забруднена річ замочується в цьому розчині на 15-20 хвилин, ретельно переться руками, а потім – в пральній машині.

Кисле молоко. Цей досить екзотичний спосіб відіпрати ручку, тим не менш, працює. Алгоритм простий: замочити забруднену область на пару годин в кислому молоці, а потім ретельно випрати в машинці (при температурі не вище 40 градусів).

Сода. Зазвичай рекомендується для виведення застарілих плям. Розведіть порошок соди водою до стану кашки. Нанесіть щільним шаром на пляму з виворотнього боку тканини і залиште на півгодини. Після цього річ необхідно випрати в машинці на звичайній (не експрес) програмі.

Перекис водню. Застарілі плями на світлому одязі можна спробувати видалити за допомогою суміші нашатирного спирту і перекису водню в пропорції 1: 1. В цьому випадку забруднене місце замочується в отриманій суміші до повного зникнення чорнила. Після закінчення процедури річ ретельно прополіскують в холодній воді, а потім перуть в машинці. Є нюанс: обидва інгредієнти володіють відбілюючими властивостями – застосовуйте їх суміш тільки для виведення плям на світлих тканинах.

Як відіпрати гелеву ручку

Чорнила, що містяться в гелевих ручках, виготовляють з дуже в’язкого гелю на водній основі. Однак це не означає, що пляму від такої ручки можна змити водою. Швидше за все, вам знову доведеться вдатися до допомоги спиртовмісних засобів.

Інший найпоширеніший варіант видалення плям від гелевих ручок – рідина для зняття лаку на основі ацетону.

Який би засіб ви не використали, процес видалення барвників на основі гелю не відрізняється від способу, який був описаний вище: підкладіть під забруднену поверхню рушник, нанесіть на пляму рідину для зняття лаку або спирт, залиште на кілька хвилин, а потім злегка втирайте в пляму трохи рідкого прального засобу. Після цього вам залишиться лише випрати забруднену річ в рекомендованому для неї режимі. Тільки не забудьте попередньо випробувати на одному з внутрішніх швів – як обраний засіб діє на тканину. Ну і, звичайно, періть забруднену річ окремо від іншої білизни.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...