Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Плануємо вагітність. Найпопулярніші питання до фахівців. Частина 2

Плануємо вагітність. Найпопулярніші питання до фахівців.Зараз можна зустріти безліч рекомендацій для зачаття хлопчика чи дівчинки. Які з цих порад дійсно «працюють»?

Не існує жодної гарантованої народної методики зачаття дитини певної статі. Фази місяця, харчування, роки народження подружжя не чинять такого впливу на організм жінки, що б давало точний результат. Доведено деякий відсоток підвищення народжуваності хлопчиків, якщо жінка на момент зачаття та перших місяців виношування перебувала в серйозній стресовій ситуації. Але намагатися регулювати склад сім’ї таким чином однозначно не варто. Слід зазначити, що в сучасній репродуктивній медицині все-таки є можливість вибору статі дитини, коли сперматозоїд з’єднується з яйцеклітиною в лабораторних умовах. Але ця методика дорога і пов’язана з деякими моральними проблемами зважаючи на необхідність знищення «забракованих» ембріонів.

Чи правда, що носіння вузьких плавок може негативно відбитися на здоров’ї чоловіка?

Так це вірно. Але не варто забувати також про небезпеку сильного перегріву, наприклад, в сауні або лазні. Крім того, тимчасово знизити якість сперматозоїдів можуть підвищені фізичні навантаження.

Яку дієту вибрати для якнайшвидшого зачаття?

Дієта має на увазі під собою відмову від якогось виду їжі. У період планування вагітності це заборонено. Раціон майбутньої мами повинен бути збалансованим і включати всі необхідні вітаміни і мінерали. В той же час, науково доведено, що зайвий жир може ускладнити процес зачаття. Тому позбутися від нього необхідно ще до початку планування.

Мій перший малюк з’явився на світ за допомогою операції кесаревого розтину. Коли мені краще планувати наступну дитину?

В цілому оптимальна перерва між вагітностями – 2-3 роки. Але після операції бажано почекати 3-5 років.

Через яку кількість часу жінка може зачати дитину після скасування гормональних контрацептивів?

Вагітність може наступити вже через 2-8 тижнів. Але тривалий прийом гормонів сприяє виснаження організму. Тому деякий час після скасування пігулок парам, що мріють про здорове маля, бажано оберігатися за допомогою презервативів. А мамі пити курс вітамінів.

Наскільки важче народжувати після 30 років?

Насправді далеко не завжди пологи в 30 років проходять важче, ніж в 20. Хоча, з віком, дійсно загострюються багато хвороб і процес вагітності, а також пологи, часто проходить складніше. Щоб уникнути проблем, необхідно особливо ретельно готуватися до зачаття, пройти повний курс обстеження, дотримуватися всіх рекомендацій лікарів.

Які тести на виявлення вагітності найбільш точні: аптечні або зроблені в поліклініці.

І домашній, і лабораторний тести однаково інформативні. Але, у разі, коли ви вирішили перевірити наявність вагітності самостійно, дуже важливо точно слідувати інструкції. Наприклад, кожен тест містить інформацію про час, коли необхідно оцінювати результати. Зазвичай це 3-5 хвилин. В середньому через 10 хвилин на негативному тесті починає проявлятися друга смужка. Це пов’язано з випаровуванням рідини і вивільненням барвника. Ніякого відношення до підвищеного рівня ХГЧ даний процес не має.

Exit mobile version