Плануємо вагітність. Найпопулярніші питання до фахівців. Частина 1

Плануємо вагітність. Найпопулярніші питання до фахівців.Чи є способи, що допомагають якомога швидше стати мамою і татом? Які пози в ліжку сприяють зачаттю? Чи є реальна можливість запланувати хлопчика чи дівчинку? Чи варто пити спеціальні вітаміни і як скорегувати свій раціон, щоб дитинка народилася здоровою? Ці, і величезна кількість інших питань хвилюють майбутніх батьків. У пошуку правдивої інформації молоді люди стикаються з купою міфів і псевдонаукових фактів. Щоб знайти істину, ми вирішили звернутися за допомогою до фахівців.

Вагітність не наступає протягом більш ніж півроку. Чи означає це що у нас проблеми з безпліддям і необхідно звертатися до лікаря?

В даному випадку з відвідуванням гінеколога можна трохи почекати. Нормою вважається зачаття протягом року. Але якщо ви турбуєтеся – пройдіть додаткове обстеження.

Чи потрібно звертатися до лікаря до настання вагітності, якщо раніше у нас не було ніяких проблем?

Однозначно винести вердикт про стан здоров’я може тільки лікар. Тому обстеження до настання зачаття – це не примха сучасної медицини, а необхідність. Справа в тому, що багато захворювань протікають в прихованій формі. І активізується тільки з настанням вагітності. Приймати ж серйозні препарати майбутнім мамам суворо заборонено. Крім того, деякі інфекції цілком безпечні для дорослих, але можуть призвести до суттєвих ускладнень здоров’я новонародженого. Наприклад, краснуха і токсопламоз. Також фахівці рекомендують завчасно відвідати стоматолога.

У мене двоє дітей від першої дружини. З нинішньою дружиною ми не можемо зачати дитину більше двох років. Вона наполягає, щоб я обстежувався. Чи є в цьому сенс?

На жаль, безпліддя здатне розвиватися з роками навіть у багатодітних батьків. Це може бути пов’язано як з банальними екологічними факторами і стресами, так і з прийомом різних медичних препаратів, наприклад, антибіотиків. Зробіть спермограмму і все буде зрозуміло.

Чи впливає оргазм на зачаття?

З цього приводу немає достовірних даних. Деякі медики рекомендують доводити статевий акт до «логічного кінця». Але існує і протилежна думка про те, що оргазм, провокуючи скорочення м’язів матки, може знизити ймовірність потрапляння сперматозоїдів в її порожнину. Хоча серйозних досліджень у цьому відношенні не проводилося.

Які пози краще використовувати для зачаття?

В даному випадку також немає єдиної думки. Одні фахівці стверджують, що оптимальна класична місіонерська поза, інші рекомендують положення, коли чоловік знаходиться позаду. Єдине що доведено напевно – це необхідність знизити рухову активність жінці після статевого акту. Попросту кажучи, для більшої ймовірності стати мамою потрібно полежати хвилин 10-20 в ліжку, бажано з піднятими ногами.

Ми прочитали в журналі, що для якнайшвидшого зачаття варто обмежитися сексом тільки під час овуляції. Чи правильно це?

Ймовірність завагітніти дійсно значно вище в період овуляції, який доводиться, приблизно, на 14-15-ий день менструального циклу. Але кожна жінка індивідуальна. Цикл може істотно варіюватися від традиційних 28-ми днів. Відповідно обчислити момент овуляції іноді вкрай складно. Тому зазвичай лікарі рекомендують використовувати для зачаття дні з 7-го по 25-ий. До речі, науці також відомо безліч випадків, коли запліднення відбувалося під час менструації. Тим не менш, сподіватися на цей період не варто. У той же час, не намагайтеся займатися сексом щодня тільки заради дитинки, якщо відчуваєте, що перестаєте отримувати задоволення від процесу. Сперматозоїд здатний «чекати» дозрівання яйцеклітини кілька днів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...