Плануємо вагітність. Графік базальної температури

Плануємо вагітність. Графік базальної температури

Що таке базальна температура

Для вас, напевно, не секрет, що у здорової людини протягом дня, а також залежно від фізичної і навіть емоційної активності температура тіла постійно змінюється. Найнижча вона відразу після тривалого відпочинку, тобто сну. Цей показник і називається базальною температурою.

У свою чергу у подібних даних є одна примітна особливість. Показник може варіюватися залежно від гормонального фону. Тобто напередодні овуляції у жінки температура трохи знижується, а потім, навпаки, підвищується на 0,3 – 0,6 градуси.

Коли рекомендують контролювати температуру

Якщо лікар підозрює у вас гормональні порушення.

Коли вам не вдається завагітніти протягом року при всіх доданих зусиллях, тобто при підозрі на безплідність.

Іноді цей же метод застосовують і для обчислення «безпечних» днів.

На довершення графік базальної температури іноді використовують при плануванні статі майбутньої дитини.

Як це працює

Під час овуляції, тобто найбільш сприятливого моменту для зачаття, в організмі жінки активно виробляється гормон прогестерон, який, власне, і сприяє збільшенню температури. Якщо ж, за даними спостережень, зміна даного показника не спостерігається протягом декількох циклів, то у жінки можна підозрювати безплідність.

Цей метод пройшов клінічні випробування і є визнаним серед гінекологів. У той же час постановка діагнозу тільки на основі такого графіка говорить про недостатній професіоналізм лікаря.

Чому ж важлива саме базальна температура?

Все дуже просто. Цифри повинні бути дуже чіткими, а, як вже говорилося вище, протягом дня наш стан занадто не стабільний. Не вірите? Спробуйте прогулятися спокійним кроком по зимовій вулиці, а потім постійте хвилин 20 під гарячим душем і заміряйте температуру після кожного заходу.

Таким чином, базальна температура просто виявляється найбільш точною та інформативною. Так як спимо ми зазвичай завжди в однакових умовах.

Правила складання графіка

Виберіть зручний для вас метод дослідження температури і не міняйте його. Найчастіше використовують ректальний, рідше вагінальний або оральний. Класичний варіант під пахвою не гарантує точний результат. До речі градусник так само змінювати не варто, а ось буде він ртутним або цифровим – не має значення. Але, в першому випадку заведіть звичку «скидати» дані відразу після виміру. Так як різкий помах руки вранці може вплинути на кінцевий показник.

Тривалість виміру – під язиком 5 хвилин (із закритим ротом), вагінально або ректально – 3 хвилини.

Час відпочинку (сну) не менше 6хв.

Теоретично починати виміри можна коли завгодно, але краще стартувати в перший день циклу (іншими словами з початком менструації).

Процедуру проводять в один і той же час. Якщо ви проспали 30 хвилин, то вже втратили день.

Не варто контролювати свій стан під час сильних стресів, поїздок або хвороб. Результат буде неінформативним.

Крім того, є безліч ліків, які можуть вплинути на температуру тіла, наприклад, заспокійливі, снодійне, гормональні препарати тощо.

Ту ж дію на організм надає алкоголь

Поділитися в...

Вас може зацікавити...