Плануємо вагітність: прийом вітамінів

vitaminiЗазвичай, жінка починає приймати спеціальні вітамінні препарати, коли дізнається, що вже вагітна. Але краще робити це ще до зачаття. Адже вкрай важливо подбати заздалегідь про своє здоров’я і майбутньої дитини.

Однією з головних умов повноцінного розвитку плоду є надходження в організм матері необхідних речовин у достатніх кількостях (вуглеводів, амінокислот, нуклеотидів, жирних кислот) разом з мінералами і вітамінами.

Особливу увагу слід приділити фолієвій кислоті (вітамін B9). Ця речовина забезпечує необхідний ріст і розвиток плоду на ранніх термінах вагітності. Нестача фолієвої кислоти в перші дні після зачаття може призвести до аненцефалії, гідроцефалії, недоношеності і гіпертрофії плода. Щоденна норма вітаміну В9 для майбутньої мами – 0,8 мг.

На етапі планування та перших тижнях вагітності важливі й інші вітаміни групи В, так як вони відповідають за стабільну роботу внутрішніх органів і систем організму (В3, В5, В6, В12).

При плануванні вагітності потрібно враховувати і той факт, що лікування великими дозами вітаміну А (наприклад, препаратом «Аевіт») може призвести до викидня. Зачаття краще спланувати не раніше, ніж через шість місяців після закінчення курсу лікування, так як ретинол має властивість накопичуватися в організмі.

Небажаним є прийом препаратів вітаміну А і в перший триместр вагітності. Прийом даної речовини надає тератогенний вплив на плід (виникає ризик вроджених вад). Порогом тератогенності ретинолу вважається – 2500 МО на добу.

При плануванні вагітності необхідно приймати токоферол (вітамін Е). Дана речовина сприяє нормальному виробленню статевих гормонів у жіночому організмі, що є головною умовою для нормального зачаття.

Аскорбінова кислота (вітамін С) нейтралізує токсини, підвищує імунітет, знищує бактерії, зміцнює сполучну тканину, знижує активність вірусів, підвищує працездатність. Все це важливо на етапі планування вагітності, оскільки основна мета майбутньої мами — максимально оздоровитися до моменту настання зачаття.

Вітамін D необхідний для закладки зубів і кісткового скелету дитини. Його дефіцит призводить до руйнування кісткової тканини майбутньої матері, тому необхідно заздалегідь починати прийом даного препарату, ще до вагітності.

Деякі жінки вважають, що при плануванні вагітності досить збалансованого харчування для надходження в організм усіх потрібних речовин. На жаль, це помилкове твердження. Приміром, синтезована фолієва кислота засвоюється краще, ніж її природний аналог — фолат, що міститься в цитрусових, бобах, спаржі, зелених листяних овочах.

У будь-якому випадку, перш ніж починати прийом тих чи інших препаратів на етапі планування вагітності, порадьтеся зі своїм лікарем. Він підбере найбільш підходящі для вас вітамінні комплекси з урахуванням особливостей вашого організму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...