Плануємо другу дитину: яка різниця оптимальна?

2 deteyМинає час, дитина підросла, і подружжя починає замислюватися про народження другої. Багато пар серйозно підходять до планування другого малюка. Як же вибрати оптимальний час і правильно підготуватися до такої важливої події.

Отже, насамперед слід обов’язково пройти медичне обстеження і проконсультуватися з лікарем. Якщо у вас був аборт, то наступну вагітність краще планувати не раніше ніж через три місяці. Жінки, які перенесли кесарів розтин, наступне зачаття необхідно планувати не раніше, ніж через 2 роки. Зазначимо, що лікарі рекомендують робити перерви між пологами в декілька років, щоб організм зміг відновитися і набратися сил. Якщо у вас є які-небудь статеві захворювання — їх обов’язково необхідно вилікувати, інакше під час вагітності вони можуть загостритися.

Чи існує оптимальна різниця у віці дітей? Міркуйте самі. Різниця в 2-3 роки хороша тим, що батьки зможуть заощадити на витратах для новонародженого, адже багато речей йому дістанеться «у спадок» від старшої дитини. Великим плюсом такої невеликої різниці є і те, що дітям через деякий час буде цікаво разом гратися і спілкуватися. Однак є й деякі мінуси. Дво-трирічна дитина  потребує багато маминої ласки й втручання, а поява молодшої дитини в сім’ї неминуче відніме більшу частину уваги батьків. У такій ситуації ймовірні дитячі ревнощі і суперництво між дітьми за мамину любов.

Поява другої дитини, коли старшій 5 і більше років, також має свої позитивні і негативні моменти. Зазвичай, у такому віці старші діти самі просять у батьків братика або сестричку і з задоволенням допомагають мамі доглядати за новонародженим. Дуже важливо підготувати первістка до появи ще одного члена сім’ї. Поговоріть з дитиною, поясніть, що ви так само сильно будете її любити і після того, як немовля з’явиться на світ. Мінус у тому, що коли діти підростуть, зберегти спільні інтереси при такій різниці у віці буде складно. Зважайте також на ще на один важливий момент: якщо старша дитина піде в перший клас, а молодша буде ще зовсім маленька, мамі буде важко приділяти достатньо часу першокласнику і допомагати йому з уроками.

Якщо ж ви зважилися на другу дитину, коли першій більше 10 років, можна очікувати, що старша стане вашим надійним помічником. Однак слід враховувати, що підліток потребує уваги не менше, і не варто забувати про труднощі перехідного віку.

У будь-якому випадку, пам’ятайте, коли б ви не зважилися на народження другої дитини, найголовніше для дітей — це ваша любов і турбота.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...