Планування відлучення малюка від грудей

Планування відлучення малюка від грудей
Починайте з простого і дійте поступово
Ми, дорослі, цінуємо різноманітність нашого раціону. Але для Вашої дитини, який тільки починає відкривати для себе нові види їжі, оптимальним підходом є додавання в раціон одного нового інгредієнта кожні кілька днів.

1. Крок перший:
Фахівці в галузі охорони здоров’я рекомендують починати відлучення від грудей з невеликої кількості рису для дітей, змішаного з грудним молоком або молочною сумішшю до стану рідкої, легко засвоюваної каші. Такі злаки, як рис або ячмінь є хорошими і корисними джерелами заліза і вітамінів групи B, і містять велику кількість калорій, так необхідних Вашому зростаючому малюку. Для початку достатньо трьох-чотирьох дитячих ложечок. Намагайтеся вибрати такий час дня, коли Ваш малюк бадьорий, веселий і спокійний. Не намагайтеся відлучати дитину від грудей, якщо він голодний і плаче. Запропонуйте їжу вже після молока, але коли він ще зовсім ситий.

2. Крок другий:
Коли Ваша дитина вже з радістю їсть кашу, Ви можете запропонувати йому овочі. Для цього їх потрібно відварити або приготувати на пару, зробити пюре, розбавити його овочевим бульйоном, і протерти через сито до стану однорідної маси. Можна додати трохи грудного молока, молочної суміші, або дитячого рису – це зробить страву більш апетитною. Майте на увазі, що діти краще звикають до вживання овочів, якщо Ви почекайте з додаванням в їх раціон такої солодкої їжі, як фрукти. Коли Ваш малюк почне з радістю їсти зелені овочі, Ви можете запропонувати йому ще більш чудові, солодкі варіанти!

3. Крок третій:
Не забувайте давати вашій дитині кілька днів на те, щоб звикнути до кожного нового інгредієнта, на випадок якщо у нього з’явиться алергічна реакція. Якщо він відмовляється їсти певні продукти просто тому, що йому не подобається смак або консистенція, не відмовляйтеся від них, а спробуйте запропонувати іншим разом, або додайте їх в його улюблене блюдо. Це також прекрасна можливість використовувати в раціоні ті фрукти і овочі, які Ви самі зазвичай не вживаєте. Діючи поступово, будьте рішучі і постарайтеся познайомити Вашу дитину з якомога більшою кількістю різних смаків, щоб згодом його раціон став здоровим і різноманітним.

Запасіться рецептами дитячих страв
Коли Ваша дитина буде готова спробувати тверду їжу, починайте збирати інформацію. Чим більше у Вас буде різних рецептів, тим веселіше для Вас і цікавіше для Вашої дитини буде процес відлучення від грудей. У місцевій дитячій клініці або приймальні сімейного лікаря Ви можете знайти різні брошури, де докладно описують послідовність, в якій найкраще додавати нові продукти в раціон дитини. Також, вивчіть літературу, присвячену відлучення від грудей, спробуйте знайти свіжі ідеї в Інтернеті. Також будьте готові до безладдя. Насправді, перші кілька разів, багато батьків роздягають дітей, залишаючи лише підгузник і нагрудник. Ви напевно переконайтеся самі, що на голові і тілі малюка, і на Вашому одязі виявиться більше їжі, ніж у нього в роті!

Гей, татко, засукати рукава! Тепер, коли Ваш малюк їсть тверду їжу, чому б Вам не почати готувати, граючи більш важливу роль в справі годування?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...