Планування вагітності при простатиті

Планування вагітності при простатиті

Простатит (запалення передміхурової залози) вважається одним з найбільш масових захворювань статевої системи чоловіків. За статистикою після 50 років більше 50% чоловіків стикаються з даною проблемою. Передміхурова залоза виробляє секрет, що входить до складу насінної рідини, відповідаючи за рухову активність і життєздатність сперматозоїдів. Наявність запалення в даному органі може значно погіршити якість еякуляту, що, згодом, зробить негативний вплив не тільки на якість сексуального життя, але й може стати істотною перешкодою до народження здорової дитини. Тому, в першу чергу, плануючи вагітність, необхідно вилікувати простатит у чоловіка.

Основні причини і симптоми простатиту

Причин виникнення хвороби досить багато, це можуть бути:

 • венеричні захворювання;
 • запальні процеси, що протікають в організмі чоловіка;
 • незагоєні хронічні вогнища інфекції;
 • переохолодження організму;
 • стресові ситуації, малорухливий спосіб життя і т.д.

Простатит має 4 основні форми: гострий і хронічний бактеріальний простатит, небактеріальний, простатодинія (ущільнена простата без запального процесу). Симптоми гострого простатиту, як правило, проявляють себе дуже швидко з яскраво вираженим больовим синдромом внизу спини, при сечовипусканні. Можливе різке підвищення температури (до 39 ° – 40 °). Такий стан вимагає негайного звернення до лікаря і початку всебічного лікування для запобігання подальшого розвитку хвороби і переходу її в хронічну фазу. Адже саме хронічний простатит (іноді, безсимптомний) може ускладнити вагітність, викликати викидень, ураження плоду або, взагалі, зробити чоловіка безплідним.

Простата

Отже, хронічний простатит можна визначити за такими симптомами:

 • тягучий біль в області статевих органів, внизу спини;
 • часті позиви до сечовипускання, особливо, вночі;
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • печіння або біль під час сечовипускання і т.д.

Всі ці ознаки вказують на запальні процеси в передміхуровій залозі. Лікування тривале, потрібно ретельно дотримуватись режиму харчування, ведення правильного способу життя. Але все це необхідно, якщо чоловік піклується як про себе, так і про здоров’я своїх майбутніх дітей. Адже простатит впливає на майбутню вагітність.

Вплив простатиту на вагітність

Як же все-таки впливає простатит на вагітність? Якщо у чоловіка діагностують інфекційне запалення передміхурової залози, то існує ймовірність передачі інфекції і жінці під час статевого акту, що може призвести до ураження її статевої системи. Не вилікувана інфекція у жінки, відповідно, може зробити негативний вплив на плід.

Хронічний простатит безпосередньо може впливати на вагітність, оскільки погіршується якість сперми, і жінка просто не зможе природно зачати дитину. Тому так важливо, при найменших підозрах, пройти обстеження і почати лікування. Важливо пам’ятати, що якщо в чоловіка простатит і планується вагітність, обстеження найкраще проходити обом партнерам.

Лікування і профілактика простатиту

Благополучне лікування простатиту починається з постановки точного діагнозу і з’ясування причини запалення. Правильний підхід до лікування включає в себе наступні етапи:

 • усунення причин, що призвели до запалення передміхурової залози;
 • лікування безпосередньо простатиту;
 • профілактичні заходи по запобіганню рецидивів хвороби.

Медикаментозне лікування проводиться антибіотиками, протизапальними препаратами, рекомендуються свічки, фізіопроцедури, масаж, рефлексотерапія. Все це проводиться на тлі суворого дотримання загального режиму і збалансованої дієти. Передбачається вести активний, здоровий спосіб життя, не переохолоджуватися, зміцнювати імунну систему.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...