Планування вагітності на тлі хронічних захворювань

Планування вагітності на тлі хронічних захворюваньНа жаль, хронічні захворювання в наш час не виняток, а скоріше норма життя. У середовищі докторів навіть існує гірка приказка: «Немає здорових вагітних, є тільки недообстежені». Що тому провиною – погана екологія, неякісна їжа або щось інше … Так чи інакше, а більшість жінок, які планують вагітність, змушені враховувати специфіку свого здоров’я.

Особливості планування «хроніків»

Дуже багато залежить від типу захворювання. У деяких випадках жінка може спокійно виносити і народити абсолютно здоровеньку дитинку. В інших потрібно дуже уважне ставлення до свого організму на всьому протязі вагітності. Величезне значення має загальне самопочуття жінки. Якщо майбутня мама готова до серйозних навантажень, дев’ять місяців проходять легко і приносять радість. Коли ж сили і без того на межі, витримати випробування виявляється вкрай складно.

Коли ви мрієте про дитинку, обов’язково відвідайте не тільки гінеколога, а й терапевта. Останній, можливо, направить вас до інших вузьких спеціалістів: ендокринолога, хірурга, гематолога та ін.

У випадку, коли ви регулярно приймаєте якісь медичні препарати, проконсультуйтеся з лікарем про їх вплив на плід дитини. За пару місяців до зачаття необхідно істотно знизити дозу ліків або перейти на більш щадні аналоги. Особливо ризиковано приймати медикаменти від гіпертонії та епілепсії.

Чим можуть бути небезпечні хронічні захворювання для дитинки

Перш за все, деякі препарати здатні критично знизити можливість до зачаття, або навіть спровокувати викидень.

Найбільш поширені проблеми:

  1. Хронічна гіпоксія плода.
  2. Гестоз.
  3. Відшарування плаценти.
  4. Затримка розвитку.

Але не варто сильно хвилюватися. Всі ці симптоми виникають вкрай рідко. У більшості випадків при належній увазі до свого здоров’я і виконанні всіх рекомендацій лікарів цілком можна виносити здорового малюка.

Вагітність при серцево – судинних захворюваннях

Найбільш поширені проблеми цієї сфери – знижений або підвищений тиск, вади серця, атеросклероз, варикози. Зрозуміло, жінкам з даними хворобами в анамнезі рекомендується обов’язкова консультація кардіолога або хірурга, адже під час вагітності навантаження на серце і судини зростає в кілька разів. Лікар обов’язково обговорить з вами методи розродження, можливо це буде кесарів розтин. На жаль, при важких вадах серця або сильному ступені гіпертонії на вагітність може бути накладено табу.

Планування та хвороби нирок

Під час очікування малюка нирки змушені працювати за двох. Тому серйозні неполадки в цій галузі, в першу чергу – хронічний пієлонефрит, здатні спровокувати гестоз або його ускладнення – еклампсію. У разі серйозних патологій, наприклад, при наявності тільки однієї нирки або гідронефрозі, лікарі можуть заборонити вагітніти.

Виношування дитини та ендокринні захворювання

Найнебезпечніше з них для майбутнього немовляти – цукровий діабет. Вагітність допускається тільки при легкій, контрольованій формі зі стабільним рівнем цукру в крові. При цьому передбачається перехід на препарати, що не шкідливі для плода.

При порушенні функції щитовидної залози потрібен контроль рівня гормонів ще до зачаття.

Виношування немовляти при хронічних захворюваннях дихальних шляхів

Це може бути запущений бронхіт, тонзиліт та ін. Важкі захворювання можуть привести до кисневого голодування малюка в маминому животику. Тому ще до зачаття необхідно пройти курс реабілітаційної терапії, а під час вагітності вживати всіх заходів щодо збереження імунітету, щоб не доводити до прийому антибіотиків.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...