Планування після хламідіозу

Планування після хламідіозуХламідіоз – це венеричне захворювання, яким може захворіти як чоловік, так і жінка. Хворіюча людина може роками не знати про свою хворобу, так як вона протікає майже безсимптомно. Більш небезпечним є урогенітальний хламідіоз у вагітних жінок, тому що може передатися плоду.

Хламідіоз частіше передається статевим шляхом при незахищеному сексуальному контакті. Також є нестатевий шлях інфікування через предмети особистої гігієни, білизна вже зараженої людини, він відзначається рідше через те, що бактерія, яка викликає цю хворобу, швидко гине поза людським організмом. Часто інфікуються і новонароджені діти, проходячи по родових шляхах хворої матері. При хламідіозі хворі скаржаться в основному на невеликі виділення з піхви, на біль при сечовипусканні, свербіж в області промежини. Лікування полягає в призначенні курсу антибіотиків, який повинні пройти обидва партнера.

Якщо пара вирішила зачати дитину, необхідно зробити імуноферментний аналіз. Цей аналіз не з дешевих, але необхідний, оскільки може точно сказати, є у вашому організмі хламідії чи ні. Якщо аналіз дав позитивний результат, потрібно спочатку пройти курс лікування, по закінченню цього лікування необхідно здати контрольний аналіз. При негативному аналізі ви можете бути впевнені, що ці бактерії покинули ваш організм. Тепер потрібно відновити організм вітамінним комплексом, а потім планувати вагітність, знаючи вже напевно, що ви, а значить і ваш майбутній малюк, здорові.

Сьогодні серед вагітних жінок 10% хворіють хламідіозом. Якщо жінка захворіла хламідіозом на ранньому терміні вагітності, то у неї може бути викидень, або вагітність переривають, тому що у плода розвивається плацентарна недостатність, порушується надходження до плоду кисню і поживних речовин. На більш пізніх термінах уражаються органи самого плоду. На третьому триместрі в слідстві хламідіозу наступають передчасні пологи, що теж негативно позначається на дитині. В процесі самих пологів заражається дитина, через що надалі у малюка може розвинутися кон’юнктивіт, а в перші півроку життя підвищується ризик виникнення пневмонії.

Складність у тому, що хламідіоз лікується антибіотиками, які не можна приймати при вагітності. Але в будь-якому випадку їх можна приймати вже після першого триместру вагітності. Лікування повинне проводитися в комплексі, який призначить вам ваш доктор.

Найкращою профілактикою хламідіозу є захищений секс, а також регулярне обстеження, якщо ви плануєте завести дитину.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...