Плачте на здоров’я!

Плачте на здоров'я!Сльози можуть з’явитися тільки від двох речей: або від болю, як душевної, так і фізичної, або від радості. Від радості, як правило, вони бувають у дорослих, тому цей варіант ми відразу відмітаємо. Виходить, що діти плачуть тільки коли їм боляче. А що робимо ми? Відразу починаємо відучувати дитину від сліз, вчимо її як бути сильним? Неправильно. І ось чому.

Сльози є ідеальними ліками від нервового стресу в будь-якому віці. Більшість захворювань нервової системи пов’язано не з тим, що людина багато хвилюється, а з тим, що вона змушена тримати свої емоції при собі і не проявляти їх ніяк навіть наодинці з собою.

Коріння цього слід шукати в дитинстві – при спробах заплакати від болю дітей мало того що не шкодують, їх ще й починають повчати, що плакати – це доля слабких, а дитина у нас сильна. В результаті виростає дитина з підірваною нервовою системою, яка не в змозі отримати підтримку навіть від тих, хто хоче її дати.

Більше того, вона не в змозі відчувати жалість в повній мірі. Дитина стає жорстокою і заздрісною. І все через те, що в дитинстві їй забороняли плакати.

Ми не допускаємо того, щоб дитина плакала лише через те, що не хочемо дати їйзрозуміти, що цим вона може впливати на нас. Але насправді їй просто потрібна підтримка! Необхідно надати саме ту підтримку, про яку просить дитина, але не дати їй маніпулювати тією жалістю, яку ми відчуваємо.

Підтримайте свою дитину, заспокойте її. Зрештою, їй нікуди більше йти за підтримкою ніж до своїх батьків. Поговоріть з нею, заспокойте, але ні в якому разі не тисніть на неї.

Будьте дбайливими і добрими батьками. Пам’ятайте про те, що те, що ви виховаєте зараз, буде жити в ній все життя. Не робіть так, щоб все життя вона виправляла наслідки вашого виховання, дайте дитині любов, ласку і турботу, в якій вона так потребує.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...