Плач новонародженого. Правила виживання для батьків

Плач новонародженого. Правила виживання для батьківОдне з найсерйозніших випробувань для новоспечених батьків – плач новонародженого малюка. Коли випробувані всі варіанти заспокоїти капризулю, а крихітка заходиться дужче, хочеться опустити руки і заплакати поруч з ним. Це не дивно. Адже крик немовляти – найпотужніша психологічна зброя, подарована йому природою заради виживання. Він діє на дорослих краще скреготу нігтів по склу. Саме тому мами неспокійних діток частіше і сильніше страждають від післяпологової депресії.

В той же час, полегшити життя як батьків, так і малюків цілком можливо. Для цього необхідно знати і дотримуватися кількох правил.

Правило №1. Плач новонароджених – це норма. До тих пір, поки дитина не освоїть більш інформативну мову спілкування, крик був і залишатиметься цілком природним станом малюка. За даними педіатрів, здоровий середньостатистичний груднічок може запросто хникати до 3 годин на добу (хоча батькам цей час, безсумнівно, здасться вічністю). Кожен п’ятий малюк плаче ще більше. Тим не менш, якщо крик немовляти не пов’язаний з болем, то нічого страшного в такому стані речей немає. Більше того, відсутність плачу чи рідкісне тихе посопування, особливо на тлі підвищеної сонливості, насправді, якраз дуже погана ознака, про яку слід повідомити лікаря.

Правило №2. Якщо дитина плаче, постарайтеся визначити причину поганого настрою. У перші тижні після виписки з пологового будинку це викликає деякі труднощі, але дуже швидко ви всьому навчитеся. Перш за все, переконайтеся, що дитина сита, її підгузник чистий, в приміщенні не дуже холодно або жарко. Якщо з перерахованого списку ні однієї проблеми не виявлено, спробуйте наступне.

Постарайтеся відтворити умови, в яких знаходився малюк до народження. Обійміть крихту, сповийте і побаюкайте, притиснувши до серця. Ці нескладні речі часто роблять на малюків дуже заспокійливий вплив.

Покладіть дитину в слінг або кенгурушку і походіть з ним по кімнаті, можливо, займаючись своїми справами. З часом ви помітите, що більше подобається вашій дитині: легке погойдування або динамічні рухи.

Винесіть маленьке чадо на вулицю. Є діти для яких прогулянка на свіжому повітрі краще будь-якого снодійного.

Якщо, за збігом обставин, в даний момент у вас є можливість з’їздити куди-небудь на своєму автомобілі – зробіть це.

Правило №3. Не дозволяйте собі засмучуватися. Справа в тому, що малюк дуже чуйно відчуває настрій мами. Тому якщо ви відчуваєте себе «на грані», не варто геройствувати, доручіть немовля на годинку чоловікові або іншим родичам.

До речі, більшість діток з якихось невідомих причин воліють показувати характер ввечері. Є припущення, що це пов’язано з перевтомою. Адже під час плачу малюк як би «спускає пари», знаходить вихід своїм емоціям. Якщо ваша дитинка одна з таких, перестаньте картати себе в тому, що ви не можете знайти причину дитячих проблем. Покачайте малюка, але не «накручуйте» себе. Пам’ятайте, всього через якихось три місяці вам всім стане легше.

Правило №4. Якщо вам не вдається впоратися зі своїми нервами, не варто доводити до того моменту, коли захочеться взяти грудничка на руки і гарненько потрясти. Краще покладіть його в ліжечко і вийдіть з кімнати хвилин на 10. У перші миті малюк, швидше за все, буде кричати ще голосніше. Але потім, цілком можливо, просто засне.

Правило №5. Коли вам здається, що немовля плаче занадто багато – скажіть про це своєму лікареві. Може бути у нього є проблеми зі здоров’ям, наприклад, коліки, які, в наші дні, лікуються досить ефективно. Якщо дитина кричить пронизливо й довго, не реагуючи на всі ваші дії – перестрахуйтеся і викликайте невідкладну допомогу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...