• Без категорії

Пізня вагітність: все про вагітність і пологи після 40 років


Народити здорову дитину можна в будь-якому віці – і в юному, і в більш зрілому. Жінка може завагітніти, поки у неї не припиняться місячні – до настання клімаксу. Звичайно, вік майбутньої мами впливає на її здоров’я і на здоров’я майбутнього малюка.

 ЯКОМУ ВІЦІ КРАЩЕ НАРОДЖКВАТИ?

18 – 35 років – ідеальний вік жінки для народження дитини, коли яєчники працюють «як годинник» – сформований цикл, всі системи організму сформовані. З 35 і до 45 – це допустимий репродуктивний (дітородний) вік. Але в цьому випадку неодмінно потрібна пренатальна діагностика – допологова діагностика плоду на 11 тижні з метою виявлення патологій, ризик розвитку яких з віком майбутньої матусі збільшується. З 45 років і далі – це проблемний дітородний вік. Збивається менструальний цикл: в яєчниках зменшується кількість фолікулів, зростає число циклів без овуляції, відбуваються гормональні перепади, погіршення загального стану здоров’я (соматичні захворювання). У моїй практиці багато випадків, коли жінки успішно народжували і в 45 і в 50 років, звичайно, під ретельним наглядом фахівців.

Якщо жінка збирається народжувати після 45 років, необхідно пройти загальне обстеження організму (аналізи крові, гормони щитовидної залози, жіночі статеві гормони і т.п.), виявити прохідність маткових труб, провести стимулювання овуляції за допомогою спеціальних препаратів (якщо є така необхідність – з віком овуляція може бути раз на півроку). Але перш за все, необхідна пренатальна діагностика. Якщо виявлені патології, жінка потрапляє в групу високого ризику і направляється на подальше обстеження (аналіз навколоплідних вод для обчислення набору хромосом). Якщо у плода визначається хвороба Дауна (21 хромосома), сім’я вирішує – переривати вагітність або зберігати. Якщо всі аналізи хороші, вагітна спостерігається у лікаря в Жіночій консультації за звичайним графіком.

ЯКІ АНАЛІЗИ ПОВИНЕН ПРОЙТИ МАЙБУТНІЙ ТАТО?

Важливо враховувати вік, здоров’я і самопочуття не тільки майбутньої матусі, а й батька. У третині випадків в розвитку синдрому Дауна «винні» саме патології в чоловічих хромосомах. Якщо пара батьків немолода, консультуватися і обстежитися потрібно обом! Спермограма – цей аналіз дає уявлення про концентрацію, кількості, рухливості і будову сперматозоїдів, що дозволяє зробити висновки про здатність чоловіка до зачаття і про ймовірність зачаття природним шляхом. Дослідження секрету передміхурової залози. Загальні аналізи крові, сечі. ЕКГ, УЗД.

МОЖЛИВІ СКЛАДНОСТІ ПІЗНІХ ПОЛОГІВ

Потрібно бути готовою до пологів за допомогою кесаревого розтину – це безпечніше, як для самої жінки, так і для дитини. Кесарів розтин рекомендовано для жінок з соматичними захворюваннями, які накопичуються з віком (захворювання серця і судин, захворювання дихальної системи, хвороби печінки і нирок, ряд поразок шлунково-кишкового тракту, проблеми із зором). Якщо здоров’я дозволяє народжувати природним шляхом, то слід відвідувати школу материнства, це може бути індивідуальна програма, розроблена фахівцями, яка допоможе підготуватися до самостійних пологів і уникнути родового травматизму (так як з віком жіночі статеві органи менш еластичні, є ризик розриву промежини).

Основні поради для мами і тата, які вирішили завести пізню дитину:

  • об’єктивно оцінити ризики пізньої вагітності,
  • пройти загальну діагностику організму перед зачаттям обом батькам,
  • не ігнорувати пренатальну діагностику на 11 тижні вагітності,
  • своєчасно звертатися до фахівців, якщо щось турбує в час вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...